Sygrela, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -7.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 59/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 5. 2019
- Sídlo
- M. R. Štefánika 27, 90201, Pezinok
- EBITDA marža23,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-18,0 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť22,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.546netIncome: -5 753revenue: 1 054 244prevNetIncome: -648.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.60equity: 31 985assets: 141 514
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.40equity: 31 985assets: 141 514
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 124.34revenueYoY: -7.73validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 23.59netMargin: -0.546ebitda: 248 724revenue: 1 054 244
Altman Z''-Score10.84Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.44 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 10.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.31 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.07 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.07 % vs. predchádzajúce -0.37 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.40 % vs. predchádzajúce 78.50 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.45× vs. predchádzajúce 6.51×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.55 % vs. predchádzajúca -0.06 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.60 % vs. predchádzajúca 21.50 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 8 % na 1.1 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
EBITDA marža 23.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 1,1 mil. € | −7,7 % |
| EBITDA | 249 tis. € | 265 tis. € | −6,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 224 tis. € | 239 tis. € | −6,2 % |
| Čistý zisk | -6 tis. € | -648 € | −787,8 % |
| Aktíva | 142 tis. € | 176 tis. € | −19,4 % |
| Vlastné imanie | 32 tis. € | 38 tis. € | −15,2 % |
- 3. 5. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.6%
- Cudzie zdroje77.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 142 tis. € | 32 tis. € | 249 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,1 mil. € | 176 tis. € | 38 tis. € | 265 tis. € | -648 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,2 mil. € | 152 tis. € | 38 tis. € | 275 tis. € | -548 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,1 mil. € | 177 tis. € | 39 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 558 tis. € | 151 tis. € | 33 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 19 tis. € | 45 tis. € | 32 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 5. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena3. 5. 2019 → 28. 8. 2019
Lydia s.r.o.
- Zmena sídla3. 5. 2019 → 28. 8. 2019
Tallerova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poradenstvo v oblasti služieb týkajúcich sa telesnej pohodyod 6. 12. 2025
- 2činnosť agentúry dočasného zamestnávaniaod 31. 10. 2020
- 3Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 29. 8. 2019
- 4Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 29. 8. 2019
- 5Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 29. 8. 2019
- 6Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 29. 8. 2019
- 7Odborné poradenské služby pre uchádzačov a záujemcov o zamestnanie okrem činnosti športového agentaod 29. 8. 2019
- 8Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 29. 8. 2019
- 9Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 3. 5. 2019
- 10Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 5. 2019
- 11Administratívne službyod 3. 5. 2019
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 5. 2019
- 13Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 3. 5. 2019
- 14Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 5. 2019
- 15Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 3. 5. 2019
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 3. 5. 2019
- 17Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 3. 5. 2019
- 18Vedenie účtovníctvaod 3. 5. 2019
- 19Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 3. 5. 2019
- 20Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 3. 5. 2019
- 21Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 3. 5. 2019
- 22Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 3. 5. 2019
- 23Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 5. 2019
- 24Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 3. 5. 2019
- 25Dizajnérske činnostiod 3. 5. 2019
- 26Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 3. 5. 2019
- 27Montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 3. 5. 2019
- 28Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 5. 2019
- 29Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 3. 5. 2019
- 30Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 5. 2019
- 31Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 5. 2019
- 32Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 3. 5. 2019
- 33Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 5. 2019
- 34Čistiace a upratovacie službyod 3. 5. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52290387
- RÚZ ID
- 1838925
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 5. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 181 638 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 11. 2019Registrácia platcu DPHSK2121000376
- 3. 5. 2019Zmena obchodného mena→ Lydia s.r.o.
- 3. 5. 2019Zmena sídlaTallerova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto