PSH Logistics, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 36 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (83 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 4. 2019
- Sídlo
- Jakobyho 1684/1, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža39,1 %
- ROA (návratnosť aktív)4,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)211,2 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť2,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 32.98netIncome: 27 230revenue: 82 565prevNetIncome: 6 463
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.17equity: 12 896assets: 593 833
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.83equity: 12 896assets: 593 833
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 18.71revenueYoY: 36.41validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 39.08netMargin: 32.98ebitda: 32 267revenue: 82 565
Altman Z''-Score0.44Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.31 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.59 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.59 % vs. predchádzajúce 1.20 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.83 % vs. predchádzajúce 102.67 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.14× vs. predchádzajúce 0.11×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 32.98 % vs. predchádzajúca 10.68 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.17 % vs. predchádzajúca -2.67 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 211 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (12896 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 36 % na 83 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 33.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.33 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 39.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 83 tis. € | 61 tis. € | +36,4 % |
| EBITDA | 32 tis. € | 16 tis. € | +103,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 29 tis. € | 14 tis. € | +103,9 % |
| Čistý zisk | 27 tis. € | 6 tis. € | +321,3 % |
| Aktíva | 594 tis. € | 537 tis. € | +10,5 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | -14 tis. € | +190,0 % |
- 27. 4. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.2%
- Cudzie zdroje97.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 83 tis. € | 594 tis. € | 13 tis. € | 32 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 61 tis. € | 537 tis. € | -14 tis. € | 16 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 61 tis. € | 534 tis. € | -21 tis. € | 713 € | -10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 59 tis. € | 533 tis. € | -11 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 48 tis. € | 503 tis. € | -13 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 39 tis. € | 489 tis. € | -16 tis. € | -4 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 29 tis. € | 481 tis. € | 415 € | 357 € | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 4. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1chov vybraných druhov zvieratod 27. 4. 2019
- 2poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 27. 4. 2019
- 3poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 27. 4. 2019
- 4poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 27. 4. 2019
- 5poskytovanie služieb v rybárstveod 27. 4. 2019
- 6výroba potravinárskych výrobkovod 27. 4. 2019
- 7výroba kŕmnych zmesíod 27. 4. 2019
- 8výroba nápojovod 27. 4. 2019
- 9spracovanie kožeod 27. 4. 2019
- 10opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 27. 4. 2019
- 11výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 27. 4. 2019
- 12výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 27. 4. 2019
- 13výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 27. 4. 2019
- 14výroba a hutnícke spracovanie kovovod 27. 4. 2019
- 15výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 27. 4. 2019
- 16výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 27. 4. 2019
- 17výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 27. 4. 2019
- 18výroba bižutérie a suvenírovod 27. 4. 2019
- 19výroba hudobných nástrojovod 27. 4. 2019
- 20výroba hračiek a hierod 27. 4. 2019
- 21výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 27. 4. 2019
- 22výroba sviečok a tieniacej technikyod 27. 4. 2019
- 23výroba zdravotníckych pomôcokod 27. 4. 2019
- 24údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 27. 4. 2019
- 25výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 27. 4. 2019
- 26dizajnérske činnostiod 27. 4. 2019
- 27oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 27. 4. 2019
- 28sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 27. 4. 2019
- 29kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 4. 2019
- 30skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 27. 4. 2019
- 31prevádzkovanie úschovníod 27. 4. 2019
- 32kuriérske službyod 27. 4. 2019
- 33ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 27. 4. 2019
- 34ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 27. 4. 2019
- 35počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 4. 2019
- 36finančný lízingod 27. 4. 2019
- 37poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 27. 4. 2019
- 38poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 27. 4. 2019
- 39prevádzkovanie výdajne stravyod 27. 4. 2019
- 40poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 27. 4. 2019
- 41poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 27. 4. 2019
- 42nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 4. 2019
- 43sťahovacie službyod 27. 4. 2019
- 44služby požičovníod 27. 4. 2019
- 45prenájom hnuteľných vecíod 27. 4. 2019
- 46prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 4. 2019
- 47reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 27. 4. 2019
- 48podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 27. 4. 2019
- 49uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 4. 2019
- 50vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 27. 4. 2019
- 51prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 4. 2019
- 52dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 4. 2019
- 53vedenie účtovníctvaod 27. 4. 2019
- 54činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 4. 2019
- 55inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 27. 4. 2019
- 56čistiace a upratovacie službyod 27. 4. 2019
- 57administratívne službyod 27. 4. 2019
- 58prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 27. 4. 2019
- 59prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 27. 4. 2019
- 60organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 27. 4. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52295397
- RÚZ ID
- 1856099
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 4. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat82 565 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 6. 2022Registrácia platcu DPHSK2120994183
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna