BAU KUKUCS s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 53/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (208 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 4. 2019
- Sídlo
- Vrakúň 645/16, 93025, Vrakúň
- EBITDA marža14,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-7,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-23,1 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť30,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -7.62netIncome: -15 855revenue: 208 135prevNetIncome: 7 543
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 30.65equity: 68 606assets: 223 808
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 69.35equity: 68 606assets: 223 808
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.60revenueYoY: 15.46validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.68netMargin: -7.62ebitda: 30 546revenue: 208 135
Altman Z''-Score2.77Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.60 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.93 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.78 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.46 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -7.08 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -7.08 % vs. predchádzajúce 3.52 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 69.35 % vs. predchádzajúce 60.58 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.93× vs. predchádzajúce 0.84×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -7.62 % vs. predchádzajúca 4.18 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.65 % vs. predchádzajúca 39.42 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 15 % na 208 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -7.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 208 tis. € | 180 tis. € | +15,5 % |
| EBITDA | 31 tis. € | 11 tis. € | +176,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 27 tis. € | 10 tis. € | +176,1 % |
| Čistý zisk | -16 tis. € | 8 tis. € | −310,2 % |
| Aktíva | 224 tis. € | 214 tis. € | +4,5 % |
| Vlastné imanie | 69 tis. € | 84 tis. € | −18,8 % |
- 2. 4. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie30.7%
- Cudzie zdroje69.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 208 tis. € | 224 tis. € | 69 tis. € | 31 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 180 tis. € | 214 tis. € | 84 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 239 tis. € | 153 tis. € | 77 tis. € | 59 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 349 tis. € | 198 tis. € | 67 tis. € | 101 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 241 tis. € | 94 tis. € | 16 tis. € | 157 € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 288 tis. € | 138 tis. € | 19 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 127 tis. € | 51 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 4. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52299341
- RÚZ ID
- 1836616
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 4. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat348 802 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 22. 7. 2019Registrácia platcu DPHSK2120987924