S AMB s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (97 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 3. 2019
- Sídlo
- Protifašistických bojovníkov 3943/3, 08001, Prešov
- EBITDA marža30,9 %
- ROA (návratnosť aktív)32,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)34,6 %
- Zadlženosť7 %
- Kapitálová primeranosť93,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 27.73netIncome: 26 797revenue: 96 624prevNetIncome: 28 626
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 93.13equity: 77 380assets: 83 089
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 6.87equity: 77 380assets: 83 089
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.87revenueYoY: -3.19validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 30.93netMargin: 27.73ebitda: 29 883revenue: 96 624
Altman Z''-Score24.84Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 6.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 14.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 32.25 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 32.25 % vs. predchádzajúce 48.97 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 6.87 % vs. predchádzajúce 13.46 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.16× vs. predchádzajúce 1.71×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 27.73 % vs. predchádzajúca 28.68 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.13 % vs. predchádzajúca 86.54 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 27.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.28 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 30.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 97 tis. € | 100 tis. € | −3,2 % |
| EBITDA | 30 tis. € | 36 tis. € | −18,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 27 tis. € | 33 tis. € | −18,0 % |
| Čistý zisk | 27 tis. € | 29 tis. € | −6,4 % |
| Aktíva | 83 tis. € | 58 tis. € | +42,1 % |
| Vlastné imanie | 77 tis. € | 51 tis. € | +53,0 % |
- 30. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie93.1%
- Cudzie zdroje6.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 97 tis. € | 83 tis. € | 77 tis. € | 30 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 100 tis. € | 58 tis. € | 51 tis. € | 36 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 88 tis. € | 59 tis. € | 52 tis. € | 30 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 90 tis. € | 69 tis. € | 63 tis. € | 30 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 95 tis. € | 55 tis. € | 39 tis. € | 43 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 80 tis. € | 49 tis. € | 40 tis. € | 32 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 33 tis. € | 21 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla30. 3. 2019 → 31. 7. 2019
Prostějovská 4832/65, Prešov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia: ambulancie všeobecnej ambulantnej starostlivosti v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvood 1. 7. 2019
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 30. 3. 2019
- 3Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 30. 3. 2019
- 4Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 30. 3. 2019
- 5Administratívne službyod 30. 3. 2019
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 30. 3. 2019
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 3. 2019
- 8Čistiace a upratovacie službyod 30. 3. 2019
- 9Sťahovacie službyod 30. 3. 2019
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 3. 2019
- 11Kuriérske službyod 30. 3. 2019
- 12Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 30. 3. 2019
- 13Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 30. 3. 2019
- 14Poskytovanie služieb osobného charakteruod 30. 3. 2019
- 15Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 3. 2019
- 16Vedenie účtovníctvaod 30. 3. 2019
- 17Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 3. 2019
- 18Dopravná zdravotná službaod 30. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52300404
- RÚZ ID
- 1835763
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat99 803 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 30. 3. 2019Zmena sídlaProstějovská 4832/65, Prešov