Phoenix Unlimited s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 81 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (200 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 4. 2019
- Sídlo
- Mládežnícka 725/11, 93561, Hronovce
- EBITDA marža4,2 %
- ROA (návratnosť aktív)4,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,8 %
- Zadlženosť35 %
- Kapitálová primeranosť64,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.65netIncome: 5 299revenue: 200 139prevNetIncome: 77.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 64.73equity: 77 642assets: 119 950
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 35.27equity: 77 642assets: 119 950
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 58.43revenueYoY: 81.31validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.21netMargin: 2.65ebitda: 8 432revenue: 200 139
Altman Z''-Score3.81Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.27 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.40 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.93 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.42 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.42 % vs. predchádzajúce 0.07 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 35.27 % vs. predchádzajúce 34.68 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.67× vs. predchádzajúce 1.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.65 % vs. predchádzajúca 0.07 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 64.73 % vs. predchádzajúca 65.32 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 81 % na 200 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 65 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+81 %) ako vlastné imanie (+7 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 200 tis. € | 110 tis. € | +81,3 % |
| EBITDA | 8 tis. € | 2 tis. € | +346,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 2 tis. € | +346,6 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 77 € | +68× |
| Aktíva | 120 tis. € | 111 tis. € | +8,3 % |
| Vlastné imanie | 78 tis. € | 72 tis. € | +7,3 % |
- 9. 4. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie64.7%
- Cudzie zdroje35.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 200 tis. € | 120 tis. € | 78 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 110 tis. € | 111 tis. € | 72 tis. € | 2 tis. € | 77 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 86 tis. € | 111 tis. € | 72 tis. € | 880 € | 383 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 60 tis. € | 45 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 25 tis. € | 16 tis. € | 5 tis. € | 151 € | 98 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 20 tis. € | 20 tis. € | 5 tis. € | 126 € | 98 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 4. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla9. 4. 2019 → 4. 8. 2023
Mikulská 62/52, Želiezovce
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 9. 4. 2019
- 2Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 9. 4. 2019
- 3Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 9. 4. 2019
- 4Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 9. 4. 2019
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 4. 2019
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 4. 2019
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 4. 2019
- 8Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 9. 4. 2019
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 4. 2019
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 4. 2019
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 9. 4. 2019
- 12Sťahovacie službyod 9. 4. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52305627
- RÚZ ID
- 1843553
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 4. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat200 139 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 8. 2021Registrácia platcu DPHSK2120983205
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 9. 4. 2019Zmena sídlaMikulská 62/52, Želiezovce