Merkurworld s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (828 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 3. 2019
- Sídlo
- Moyzesova 36, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža2,1 %
- ROA (návratnosť aktív)9,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)28,9 %
- Zadlženosť67 %
- Kapitálová primeranosť33,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.17netIncome: 9 730revenue: 828 212prevNetIncome: 5 936
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 33.31equity: 33 707assets: 101 177
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 66.69equity: 33 707assets: 101 177
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 92.54revenueYoY: 18.28validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.08netMargin: 1.17ebitda: 17 210revenue: 828 212
Altman Z''-Score3.08Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.66 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.92 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.97 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.52 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.62 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.62 % vs. predchádzajúce 6.86 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 66.69 % vs. predchádzajúce 72.29 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 8.19× vs. predchádzajúce 8.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.17 % vs. predchádzajúca 0.85 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 33.31 % vs. predchádzajúca 27.71 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 18 % na 828 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+18 %), aktíva (+17 %), vlastné imanie (+41 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 828 tis. € | 700 tis. € | +18,3 % |
| EBITDA | 17 tis. € | 12 tis. € | +45,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | 11 tis. € | +45,4 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | 6 tis. € | +63,9 % |
| Aktíva | 101 tis. € | 87 tis. € | +16,9 % |
| Vlastné imanie | 34 tis. € | 24 tis. € | +40,6 % |
- 26. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Vlastné imanie33.3%
- Cudzie zdroje66.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 828 tis. € | 101 tis. € | 34 tis. € | 17 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 700 tis. € | 87 tis. € | 24 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 223 tis. € | 232 tis. € | 18 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena26. 3. 2019 → 17. 5. 2019
Kurex s.r.o.
- Zmena sídla26. 3. 2019 → 17. 5. 2019
Štúrova 8, Košice - mestská časť Juh
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 18. 5. 2019
- 2Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 26. 3. 2019
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 3. 2019
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 26. 3. 2019
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 26. 3. 2019
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 26. 3. 2019
- 7Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 3. 2019
- 8Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 26. 3. 2019
- 9Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 3. 2019
- 10Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 26. 3. 2019
- 11Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 26. 3. 2019
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 3. 2019
- 13Faktoring a forfaitingod 26. 3. 2019
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 3. 2019
- 15Vedenie účtovníctvaod 26. 3. 2019
- 16Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 3. 2019
- 17Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 3. 2019
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 26. 3. 2019
- 19Čistiace a upratovacie službyod 26. 3. 2019
- 20Administratívne službyod 26. 3. 2019
- 21Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 26. 3. 2019
- 22Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 26. 3. 2019
- 23Finančný lízingod 26. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52306054
- RÚZ ID
- 1833405
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat828 212 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 26. 3. 2019Zmena obchodného mena→ Kurex s.r.o.
- 26. 3. 2019Zmena sídlaŠtúrova 8, Košice - mestská časť Juh