LaMP s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 21 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (599 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 4. 2019
- Sídlo
- Štúrova 40, 94901, Nitra
- EBITDA marža27,0 %
- ROA (návratnosť aktív)41,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)42,8 %
- Zadlženosť3 %
- Kapitálová primeranosť97,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 21.35netIncome: 127 842revenue: 598 675prevNetIncome: 141 774
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.37equity: 298 364assets: 306 428
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.63equity: 298 364assets: 306 428
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 73.92revenueYoY: -20.62validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 27.00netMargin: 21.35ebitda: 161 618revenue: 598 675
Altman Z''-Score48.27Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.92 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 38.85 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 41.72 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 41.72 % vs. predchádzajúce 51.33 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.63 % vs. predchádzajúce 38.27 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.95× vs. predchádzajúce 2.73×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 21.35 % vs. predchádzajúca 18.80 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.37 % vs. predchádzajúca 61.73 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 21 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 21.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.21 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 27.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 599 tis. € | 754 tis. € | −20,6 % |
| EBITDA | 162 tis. € | 184 tis. € | −12,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 145 tis. € | 166 tis. € | −12,2 % |
| Čistý zisk | 128 tis. € | 142 tis. € | −9,8 % |
| Aktíva | 306 tis. € | 276 tis. € | +10,9 % |
| Vlastné imanie | 298 tis. € | 171 tis. € | +75,0 % |
- 25. 4. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.4%
- Cudzie zdroje2.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 599 tis. € | 306 tis. € | 298 tis. € | 162 tis. € | 128 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 754 tis. € | 276 tis. € | 171 tis. € | 184 tis. € | 142 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 320 tis. € | 219 tis. € | 132 tis. € | 95 tis. € | 72 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 71 tis. € | 132 tis. € | 77 tis. € | 41 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 48 tis. € | 101 tis. € | 54 tis. € | 34 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 49 tis. € | 63 tis. € | 25 tis. € | 24 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 22 tis. € | 19 tis. € | 5 tis. € | 319 € | -73 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 4. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 29. 5. 2024
- 2Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 29. 5. 2024
- 3Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 29. 5. 2024
- 4Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 29. 5. 2024
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 25. 4. 2019
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 25. 4. 2019
- 7Čistiace a upratovacie službyod 25. 4. 2019
- 8Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 25. 4. 2019
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 4. 2019
- 10Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 4. 2019
- 11Fotografické službyod 25. 4. 2019
- 12Administratívne službyod 25. 4. 2019
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 4. 2019
- 14Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 25. 4. 2019
- 15Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 25. 4. 2019
- 16Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 25. 4. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52309649
- RÚZ ID
- 1842697
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 4. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat754 166 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 4. 2022Registrácia platcu DPHSK2121004941
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna