MP27 s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +4.9 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 41/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (150 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 4. 2019
- Sídlo
- Rekreačná 1832/29, 97201, Bojnice
- EBITDA marža3,2 %
- ROA (návratnosť aktív)2,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,4 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť23,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.57netIncome: 3 857revenue: 150 236prevNetIncome: 1 913
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 23.22equity: 33 944assets: 146 181
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 76.78equity: 33 944assets: 146 181
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.97revenueYoY: 4.90validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.18netMargin: 2.57ebitda: 4 778revenue: 150 236
Altman Z''-Score1.81Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.85 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.64 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.64 % vs. predchádzajúce 2.05 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 76.78 % vs. predchádzajúce 67.78 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.03× vs. predchádzajúce 1.53×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.57 % vs. predchádzajúca 1.34 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.22 % vs. predchádzajúca 32.22 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (5 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 2.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 150 tis. € | 143 tis. € | +4,9 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 3 tis. € | +44,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 3 tis. € | +44,2 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 2 tis. € | +101,6 % |
| Aktíva | 146 tis. € | 93 tis. € | +56,5 % |
| Vlastné imanie | 34 tis. € | 30 tis. € | +12,8 % |
- 9. 4. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie23.2%
- Cudzie zdroje76.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 150 tis. € | 146 tis. € | 34 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 143 tis. € | 93 tis. € | 30 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 222 tis. € | 95 tis. € | 57 tis. € | 36 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 43 tis. € | 54 tis. € | 25 tis. € | -24 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 77 tis. € | 88 tis. € | 29 tis. € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 142 tis. € | 111 tis. € | 39 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 204 tis. € | 155 tis. € | 36 tis. € | 39 tis. € | 31 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 4. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla9. 4. 2019 → 25. 5. 2021
Š. Moyzesa 435/8, Prievidza
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 2. 2025
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 2. 2025
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 2. 2025
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 2. 2025
- 5Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 27. 2. 2025
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 2. 2025
- 7Verejné obstarávanieod 27. 2. 2025
- 8administratívne službyod 9. 4. 2019
- 9prevádzkovanie športových zariadeníod 9. 4. 2019
- 10vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 4. 2019
- 11organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 4. 2019
- 12kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 9. 4. 2019
- 13reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 4. 2019
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 4. 2019
- 15počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 4. 2019
- 16prenájom hnuteľných vecíod 9. 4. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52309703
- RÚZ ID
- 1842112
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 4. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat222 293 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 10. 2019Registrácia platcu DPHSK2120981159
- 9. 4. 2019Zmena sídlaŠ. Moyzesa 435/8, Prievidza