pretlak s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 27 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (185 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 3. 2019
- Sídlo
- Lazovná 236/5, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža4,7 %
- ROA (návratnosť aktív)4,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)23,7 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť20,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.14netIncome: 2 108revenue: 184 583prevNetIncome: 3 264
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 20.77equity: 8 910assets: 42 904
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 79.23equity: 8 910assets: 42 904
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 81.95revenueYoY: 27.41validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.69netMargin: 1.14ebitda: 8 650revenue: 184 583
Altman Z''-Score2.13Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.41 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.29 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.28 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.91 % vs. predchádzajúce 5.98 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 79.23 % vs. predchádzajúce 87.54 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.30× vs. predchádzajúce 2.65×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.14 % vs. predchádzajúca 2.25 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 20.77 % vs. predchádzajúca 12.46 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 27 % na 185 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+27 %), ale aktíva klesajú (-21 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 185 tis. € | 145 tis. € | +27,4 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 7 tis. € | +16,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 7 tis. € | +16,6 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 3 tis. € | −35,4 % |
| Aktíva | 43 tis. € | 55 tis. € | −21,4 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 7 tis. € | +31,0 % |
- 30. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie20.8%
- Cudzie zdroje79.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 185 tis. € | 43 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 145 tis. € | 55 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 135 tis. € | 48 tis. € | 4 tis. € | -7 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 124 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 31 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 9 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -579 € | -586 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52310965
- RÚZ ID
- 1840951
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat184 583 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 8. 2021Registrácia platcu DPHSK2120985350
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna