WATERMA s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 38 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 39/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje tržby (443 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 4. 2019
- Sídlo
- Ochodnica 239, 02335, Ochodnica
- EBITDA marža2,3 %
- ROA (návratnosť aktív)2,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,0 %
- Zadlženosť60 %
- Kapitálová primeranosť40,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.482netIncome: 2 137revenue: 443 013prevNetIncome: 9 367
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 40.20equity: 30 656assets: 76 252
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 59.80equity: 30 656assets: 76 252
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3.21revenueYoY: -38.45validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.32netMargin: 0.482ebitda: 10 265revenue: 443 013
Altman Z''-Score1.94Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.79 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.33 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.77 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.80 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.80 % vs. predchádzajúce 6.71 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 59.80 % vs. predchádzajúce 79.57 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.81× vs. predchádzajúce 5.16×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.48 % vs. predchádzajúca 1.30 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 40.20 % vs. predchádzajúca 20.43 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 45 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 38 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 40 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 443 tis. € | 720 tis. € | −38,5 % |
| EBITDA | 10 tis. € | 16 tis. € | −35,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | 14 tis. € | −35,6 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 9 tis. € | −77,2 % |
| Aktíva | 76 tis. € | 140 tis. € | −45,4 % |
| Vlastné imanie | 31 tis. € | 29 tis. € | +7,5 % |
- 18. 4. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie40.2%
- Cudzie zdroje59.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 443 tis. € | 76 tis. € | 31 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 720 tis. € | 140 tis. € | 29 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 333 tis. € | 33 tis. € | 17 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 636 € | 33 tis. € | 4 tis. € | 97 € | 0 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 7 tis. € | 33 tis. € | -27 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 455 tis. € | 41 tis. € | -31 tis. € | -53 tis. € | -53 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 367 tis. € | 103 tis. € | 22 tis. € | 21 tis. € | 17 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 6 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 4. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 27. 10. 2022
- 2Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení – elektrickýchod 27. 10. 2022
- 3Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 4. 2019
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 4. 2019
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 4. 2019
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 4. 2019
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 18. 4. 2019
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 18. 4. 2019
- 9Čistiace a upratovacie službyod 18. 4. 2019
- 10Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 18. 4. 2019
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 4. 2019
- 12Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 4. 2019
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 4. 2019
- 14Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovovod 18. 4. 2019
- 15Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 18. 4. 2019
- 16Odevná výrobaod 18. 4. 2019
- 17Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 18. 4. 2019
- 18Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 18. 4. 2019
- 19Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 18. 4. 2019
- 20Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 18. 4. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52311007
- RÚZ ID
- 1838930
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 4. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat719 803 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna