TESKOS Construction Company, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 41 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 22/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (117 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 3. 2019
- Sídlo
- Poniklecová 5863/10, 84107, Bratislava - mestská časť Devínska Nová Ves
- EBITDA marža5,3 %
- ROA (návratnosť aktív)15,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť184 %
- Kapitálová primeranosť-84,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.93netIncome: 4 602revenue: 117 149prevNetIncome: 8 127
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -84.25equity: -24 584assets: 29 180
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 184.25equity: -24 584assets: 29 180
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -9.16revenueYoY: -40.68validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.33netMargin: 3.93ebitda: 6 246revenue: 117 149
Altman Z''-Score-4.22Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -1.66 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.22 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.48 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.77 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.77 % vs. predchádzajúce 137.49 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 184.25 % vs. predchádzajúce 593.76 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.01× vs. predchádzajúce 33.41×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.93 % vs. predchádzajúca 4.12 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -84.25 % vs. predchádzajúca -493.76 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 41 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 3.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Pozitívne
ROA 15.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 117 tis. € | 197 tis. € | −40,7 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 11 tis. € | −44,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 10 tis. € | −44,6 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 8 tis. € | −43,4 % |
| Aktíva | 29 tis. € | 6 tis. € | +393,7 % |
| Vlastné imanie | -25 tis. € | -29 tis. € | +15,8 % |
- 29. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 54 tis. €
- Aktíva spolu
- 29 tis. €
- Vlastné imanie
- −25 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 117 tis. € | 29 tis. € | -25 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 197 tis. € | 6 tis. € | -29 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 136 tis. € | 2 tis. € | -37 tis. € | 3 tis. € | 37 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 156 tis. € | -18 tis. € | -37 tis. € | 3 tis. € | 481 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | -902 € | -38 tis. € | -33 tis. € | -40 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 44 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | -861 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 18 tis. € | 3 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla29. 3. 2019 → 31. 10. 2022
Župné námestie 7, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Murárstvood 1. 11. 2022
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 3. 2019
- 3Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 29. 3. 2019
- 4Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 29. 3. 2019
- 5Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 29. 3. 2019
- 6Prenájom nehnuteľnosti spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 29. 3. 2019
- 7Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 29. 3. 2019
- 8Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 29. 3. 2019
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 29. 3. 2019
- 10Prípravné práce k realizácii stavbyod 29. 3. 2019
- 11Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 29. 3. 2019
- 12Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 29. 3. 2019
- 13Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 29. 3. 2019
- 14Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 29. 3. 2019
- 15Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 29. 3. 2019
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 29. 3. 2019
- 17Administratívne službyod 29. 3. 2019
- 18Čistiace a upratovacie službyod 29. 3. 2019
- 19Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 29. 3. 2019
- 20Prevádzkovanie výdajne stravyod 29. 3. 2019
- 21Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 29. 3. 2019
- 22Sťahovacie službyod 29. 3. 2019
- 23Kuriérske službyod 29. 3. 2019
- 24Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 29. 3. 2019
- 25Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 29. 3. 2019
- 26Poskytovanie služieb osobného charakteruod 29. 3. 2019
- 27Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 29. 3. 2019
- 28Výroba potravinárskych výrobkovod 29. 3. 2019
- 29Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 29. 3. 2019
- 30Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 29. 3. 2019
- 31Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 29. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52311708
- RÚZ ID
- 1834800
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat197 480 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 15. 8. 2019Registrácia platcu DPHSK2120983238
- 29. 3. 2019Zmena sídlaŽupné námestie 7, Bratislava - mestská časť Staré Mesto