Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Martinec Jozef s.r.o.

aktívna
Mikovíniho 399/4, 94911, Nitra
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2025)26 tis. €
2,8 %vs 2024
Zisk (2025)3 tis. €
44,4 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)24 tis. €
15,1 %vs 2024
Zadlženosť (2025)8 %
81,4 %Nízkavs 2024
ROE (2025)13.1 %
51,7 %Dobrévs 2024

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +2.8 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 86/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (26 tis. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 12 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 92 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 8 % aktív
Tržby
26 tis. €
+2,8 %vs. 2024
Trvalý rast
Čistý zisk
3 tis. €
−44,4 %vs. 2024
Zhoršenie výsledku
Aktíva
26 tis. €
−30,9 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
24 tis. €
+15,1 %vs. 2024
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
86zo 100
Vynikajúca

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža13,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)12,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)13,1 %
  • Zadlženosť8 %
  • Kapitálová primeranosť91,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (26 tis. €), je zisková.
86/ 100Vynikajúca
Ziskovosť17 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 12.19
  • netIncome: 3 181
  • revenue: 26 105
  • prevNetIncome: 5 726
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 91.62
  • equity: 24 242
  • assets: 26 459
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 8.38
  • equity: 24 242
  • assets: 26 459
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 23.91
  • revenueYoY: 2.80
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 13.65
  • netMargin: 12.19
  • ebitda: 3 564
  • revenue: 26 105
Altman Z''-Score16.42Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.80aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.262.37aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.77aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0511.48presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 12.02 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.02 % vs. predchádzajúce 14.96 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 8.38 % vs. predchádzajúce 44.96 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.99× vs. predchádzajúce 0.66×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 12.19 % vs. predchádzajúca 22.55 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 91.62 % vs. predchádzajúca 55.04 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 31 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 26105 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 12.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 92 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 12.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby26 tis. €25 tis. €+2,8 %
EBITDA4 tis. €7 tis. €−47,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)3 tis. €6 tis. €−47,8 %
Čistý zisk3 tis. €6 tis. €−44,4 %
Aktíva26 tis. €38 tis. €−30,9 %
Vlastné imanie24 tis. €21 tis. €+15,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
29. 11. 2019
Sídlo
Mikovíniho 399/4, 94911, Nitra
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 29. 11. 2019Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby