epMP, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 53/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (626 tis. €), zadlženosť je vysoká.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža15,7 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,8 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť13,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.46netIncome: 9 140revenue: 626 027prevNetIncome: 72 877
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.93equity: 57 906assets: 415 780
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.07equity: 57 906assets: 415 780
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 47.50revenueYoY: 7.76validHistoryYears: 5.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.72netMargin: 1.46ebitda: 98 404revenue: 626 027
Altman Z''-Score2.22Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.27 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.20 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.20 % vs. predchádzajúce 19.56 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.07 % vs. predchádzajúce 86.91 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.51× vs. predchádzajúce 1.56×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.46 % vs. predchádzajúca 12.54 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.93 % vs. predchádzajúca 13.09 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 8 % na 626 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 626 tis. € | 581 tis. € | +7,8 % |
| EBITDA | 98 tis. € | 146 tis. € | −32,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 89 tis. € | 131 tis. € | −32,4 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | 73 tis. € | −87,5 % |
| Aktíva | 416 tis. € | 373 tis. € | +11,6 % |
| Vlastné imanie | 58 tis. € | 49 tis. € | +18,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 12. 2019
- Sídlo
- Herlianska 1105/96, 09303, Vranov nad Topľou
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 17. 12. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.9%
- Cudzie zdroje86.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 626 tis. € | 416 tis. € | 58 tis. € | 98 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 581 tis. € | 373 tis. € | 49 tis. € | 146 tis. € | 73 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 343 tis. € | 215 tis. € | -24 tis. € | 5 tis. € | -28 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 187 tis. € | 116 tis. € | 5 tis. € | -11 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 132 tis. € | 74 tis. € | 19 tis. € | 20 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 12. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto staviebod 29. 7. 2025
- 2Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 29. 7. 2025
- 3Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 29. 7. 2025
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 29. 7. 2025
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 29. 7. 2025
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 29. 7. 2025
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 29. 7. 2025
- 8Administratívne službyod 29. 7. 2025
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 29. 7. 2025
- 10Vedenie účtovníctvaod 29. 7. 2025
- 11Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 29. 7. 2025
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 29. 7. 2025
- 13Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 29. 7. 2025
- 14Odborné činnosti vo výstavbe podľa zákona SNR č.138/1992 Zb.o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch v znení neskorších predpisov v kategórii technické, technologické a energetické vybavenie staviebod 29. 7. 2025
- 15výkon činnosti autorizovaného stavebného inžiniera v kategórii: komplexné architektonické a inžinierske služby a súvisiace technické poradenstvo - vykonávanie komplexných služieb a súvisiaceho technického poradenstva s výnimkou architektonických služieb. Líniové vedenia a rozvody, a) vykonávanie prípravnej predprojektovej činnosti, najmä na vypracúvanie stavebných zámerov verejných prác, investičných zámerov, štúdií, územnoplánovacích prieskumov a rozborov, komplexných výhľadových inžinierskych dokumentácií a variantných štúdií, b) vykonávanie komplexnej projektovej činnosti, najmä na vypracúvanie návrhov a dokumentácie umiestňovania stavieb a ich zmien vrátane ich vnútorného vybavenia a exteriéru, ako aj rekonštrukcií a modernizácií budov a obnovy stavebných pamiatok, c) spracúvanie príslušnej časti územnoplánovacích podkladov a územnoplánovacej dokumentácie, d) vykonávanie projektového manažmentu, najmä na riadenie projektu a na koordináciu čiastkových projektov vypracovaných inžiniermi, architektmi, krajinármi a inými špecialistami, a na vykonávanie odborného autorského dohľadu and uskutočňovaním stavieb podľa schválenej projektovej dokumentácie, e) zastupovanie investora pri príprave a uskutočňovaní stavieb, f) vyhotovovanie podkladov na hodnotenie vplyvu stavby na životné prostredie, g) vykonávanie stavebného dozoru.od 29. 7. 2025
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 29. 7. 2025
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52791459
- RÚZ ID
- 1886294
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 12. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat626 027 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 3. 2020Registrácia platcu DPHSK2121154552
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna