HAKI Central Europe s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 53 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža-20,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-23,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť154 %
- Kapitálová primeranosť-54,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -27.06netIncome: -311 136revenue: 1 149 881prevNetIncome: -201 336
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -54.41equity: -708 991assets: 1 303 127
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 154.41equity: -708 991assets: 1 303 127
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 89.71revenueYoY: 53.46validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -20.49netMargin: -27.06ebitda: -235 566revenue: 1 149 881
Altman Z''-Score-4.51Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -1.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.37 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -23.88 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -23.88 % vs. predchádzajúce -26.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 154.41 % vs. predchádzajúce 152.28 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.88× vs. predchádzajúce 0.98×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -27.06 % vs. predchádzajúca -26.87 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -54.41 % vs. predchádzajúca -52.28 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 53 % na 1.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -27.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 749 tis. € | +53,5 % |
| EBITDA | -236 tis. € | -152 tis. € | −54,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -212 tis. € | -137 tis. € | −54,6 % |
| Čistý zisk | -311 tis. € | -201 tis. € | −54,5 % |
| Aktíva | 1,3 mil. € | 761 tis. € | +71,2 % |
| Vlastné imanie | -709 tis. € | -398 tis. € | −78,2 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 1. 2020
- Sídlo
- Čierna Voda, Triblavinská 3191, 90025, Chorvátsky Grob
- Štatutárny orgán
- 1 1 osoba (po prihlásení)
- 18. 1. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 2.0 mil. €
- Aktíva spolu
- 1.3 mil. €
- Vlastné imanie
- −709 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 1,3 mil. € | -709 tis. € | -236 tis. € | -311 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 749 tis. € | 761 tis. € | -398 tis. € | -152 tis. € | -201 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 354 tis. € | 580 tis. € | -197 tis. € | -172 tis. € | -182 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 303 tis. € | 355 tis. € | -15 tis. € | -37 tis. € | -39 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 89 tis. € | 175 tis. € | -75 tis. € | -80 tis. € | -80 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla1. 7. 2022 → 17. 7. 2025
Púchovská 14, Bratislava - mestská časť Rača
- Založenie spoločnosti18. 1. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena18. 1. 2020 → 17. 7. 2025
Vertemax s.r.o.
- Zmena sídla18. 1. 2020 → 30. 6. 2022
Kutuzovova 3, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 7. 2025
- 2Prenájom a požičiavanie hnuteľných vecíod 18. 7. 2025
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 1. 2020
- 4Prenájom strojov a zariadení Cˇinnosti uvedené v ods.1 je spolocˇnostˇ oprávnená vykonávatˇ v SR, ale aj v zahranicˇí pre slovenské ako aj zahranicˇné právnické a fyzické osobyod 18. 1. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52805581
- RÚZ ID
- 1887933
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 1. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 149 881 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 7. 2022Zmena sídlaPúchovská 14, Bratislava - mestská časť Rača
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 7. 2. 2020Registrácia platcu DPHSK2121162516
- 18. 1. 2020Zmena obchodného mena→ Vertemax s.r.o.
- 18. 1. 2020Zmena sídlaKutuzovova 3, Bratislava - mestská časť Nové Mesto