Smart Consulting Europe s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 208 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 38/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (22 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža23,8 %
- ROA (návratnosť aktív)15,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)450,6 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť3,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.96netIncome: 3 357revenue: 22 440prevNetIncome: -6 792
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.52equity: 745.00assets: 21 183
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.48equity: 745.00assets: 21 183
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -15.08revenueYoY: 207.73validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 23.83netMargin: 14.96ebitda: 5 347revenue: 22 440
Altman Z''-Score0.89Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.65 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.85 % vs. predchádzajúce -36.14 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.48 % vs. predchádzajúce 113.89 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.06× vs. predchádzajúce 0.39×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.96 % vs. predchádzajúca -93.14 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.52 % vs. predchádzajúca -13.89 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 451 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (745 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 22440 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +208 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 208 % na 22 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 15.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 23.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 22 tis. € | 7 tis. € | +207,7 % |
| EBITDA | 5 tis. € | -5 tis. € | +197,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | -5 tis. € | +197,4 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -7 tis. € | +149,4 % |
| Aktíva | 21 tis. € | 19 tis. € | +12,7 % |
| Vlastné imanie | 745 € | -3 tis. € | +128,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 1. 2020
- Sídlo
- Lehnice 1621, 93037, Lehnice
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 18. 1. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.5%
- Cudzie zdroje96.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 22 tis. € | 21 tis. € | 745 € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 7 tis. € | 19 tis. € | -3 tis. € | -5 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 9 tis. € | 28 tis. € | 4 tis. € | -5 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 53 tis. € | 18 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 43 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla4. 8. 2020 → 22. 9. 2023
Vlčie hrdlo 2239/20, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti18. 1. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla18. 1. 2020 → 3. 8. 2020
Stará Vajnorská 3338/17, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52807606
- RÚZ ID
- 1889312
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 1. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat52 746 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 4. 8. 2020Zmena sídlaVlčie hrdlo 2239/20, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 20. 5. 2020Registrácia platcu DPHSK2121163176
- 18. 1. 2020Zmena sídlaStará Vajnorská 3338/17, Bratislava - mestská časť Nové Mesto