Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

PALMONT EU s.r.o.

aktívna
Zemplínska 6455/3, 08001, Prešov
bývalá registrácia podľa §7a, od 2. 10. 2020spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2024)36 tis. €
10,2 %vs 2023
Zisk (2024)8 tis. €
52×vs 2023
Vlastné imanie (2024)15 tis. €
123,1 %vs 2023
Zadlženosť (2024)42 %
2,3 %Strednávs 2023
ROE (2024)55.2 %
24×Výbornévs 2023

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 10 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 96/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (36 tis. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 22 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 58 % aktív
Tržby
36 tis. €
+10,2 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
8 tis. €
+52×vs. 2023
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
25 tis. €
+126,6 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
15 tis. €
+123,1 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
96zo 100
Vynikajúca

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža29,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)32,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)55,2 %
  • Zadlženosť42 %
  • Kapitálová primeranosť58,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (36 tis. €), je zisková.
96/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 22.11
  • netIncome: 8 008
  • revenue: 36 220
  • prevNetIncome: -157.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 58.21
  • equity: 14 514
  • assets: 24 934
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 41.79
  • equity: 14 514
  • assets: 24 934
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 18.81
  • revenueYoY: 10.22
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 29.16
  • netMargin: 22.11
  • ebitda: 10 563
  • revenue: 36 220
Altman Z''-Score6.23Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.15aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.20aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.722.42aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.46presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 32.12 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 32.12 % vs. predchádzajúce -1.43 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 41.79 % vs. predchádzajúce 40.87 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.45× vs. predchádzajúce 2.99×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 22.11 % vs. predchádzajúca -0.48 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 58.21 % vs. predchádzajúca 59.13 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 36220 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 10 % na 36 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 22.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.22 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 29.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 58 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby36 tis. €33 tis. €+10,2 %
EBITDA11 tis. €363 €+28×
Prevádzkový výsledok (EBIT)10 tis. €327 €+28×
Čistý zisk8 tis. €-157 €+52×
Aktíva25 tis. €11 tis. €+126,6 %
Vlastné imanie15 tis. €7 tis. €+123,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
1. 1. 2020
Sídlo
Zemplínska 6455/3, 08001, Prešov
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 1. 1. 2020Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby