San Horva s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 357 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 44/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (519 tis. €).
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža0,3 %
- ROA (návratnosť aktív)6,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)23,7 %
- Zadlženosť73 %
- Kapitálová primeranosť27,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.300netIncome: 1 555revenue: 518 622prevNetIncome: -7 301
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 27.42equity: 6 555assets: 23 907
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 72.58equity: 6 555assets: 23 907
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 104.11revenueYoY: 356.75validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.300netMargin: 0.300ebitda: 1 555revenue: 518 622
Altman Z''-Score0.53Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.78 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.40 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.50 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.50 % vs. predchádzajúce -42.29 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 72.58 % vs. predchádzajúce 113.02 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 21.69× vs. predchádzajúce 6.58×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.30 % vs. predchádzajúca -6.43 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 27.42 % vs. predchádzajúca -13.02 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +357 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 357 % na 519 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 27 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 392 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 519 tis. € | 114 tis. € | +356,7 % |
| EBITDA | 2 tis. € | -7 tis. € | +121,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | -6 tis. € | +121,7 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | -7 tis. € | +121,3 % |
| Aktíva | 24 tis. € | 17 tis. € | +38,5 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | -2 tis. € | +391,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 12. 2019
- Sídlo
- Werferova 3782/6, 04011, Košice - mestská časť Juh
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 14. 12. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie27.4%
- Cudzie zdroje72.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 519 tis. € | 24 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 114 tis. € | 17 tis. € | -2 tis. € | -7 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 124 tis. € | 132 tis. € | 5 tis. € | 167 € | 53 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 12. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 12. 2019 → 21. 7. 2023
Kalopsia Trade, s.r.o.
- Zmena sídla14. 12. 2019 → 21. 7. 2023
Suchodolinská 59, Košice - mestská časť Sever
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 24. 3. 2023
- 2Textilná výrobaod 14. 12. 2019
- 3Odevná výrobaod 14. 12. 2019
- 4Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 14. 12. 2019
- 5Dizajnérske činnostiod 14. 12. 2019
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 14. 12. 2019
- 7Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 12. 2019
- 8Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 14. 12. 2019
- 9Administratívne službyod 14. 12. 2019
- 10Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 12. 2019
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 12. 2019
- 12Vedenie účtovníctvaod 14. 12. 2019
- 13Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 12. 2019
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 12. 2019
- 15Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 14. 12. 2019
- 16Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 12. 2019
- 17Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 14. 12. 2019
- 18Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 14. 12. 2019
- 19Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 12. 2019
- 20Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 14. 12. 2019
- 21Prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 12. 2019
- 22Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 12. 2019
- 23Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 14. 12. 2019
- 24Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 12. 2019
- 25Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 14. 12. 2019
- 26Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 14. 12. 2019
- 27Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 14. 12. 2019
- 28Prenájom hnuteľných vecíod 14. 12. 2019
- 29Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 14. 12. 2019
- 30Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 12. 2019
- 31Fotografické službyod 14. 12. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52820858
- RÚZ ID
- 1887030
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 12. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat518 622 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 14. 12. 2019Zmena obchodného mena→ Kalopsia Trade, s.r.o.
- 14. 12. 2019Zmena sídlaSuchodolinská 59, Košice - mestská časť Sever