ELISTAND s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 601 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (22 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža70,8 %
- ROA (návratnosť aktív)35,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)71,9 %
- Zadlženosť51 %
- Kapitálová primeranosť48,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 60.04netIncome: 13 366revenue: 22 261prevNetIncome: 216.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 48.82equity: 18 582assets: 38 066
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 51.18equity: 18 582assets: 38 066
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 600.91validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 70.80netMargin: 60.04ebitda: 15 760revenue: 22 261
Altman Z''-Score5.49Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.96 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.16 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 35.11 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 35.11 % vs. predchádzajúce 3.89 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 51.18 % vs. predchádzajúce 6.12 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.58× vs. predchádzajúce 0.57×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 60.04 % vs. predchádzajúca 6.80 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 48.82 % vs. predchádzajúca 93.88 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 22261 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +601 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 601 % na 22 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 60.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.60 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 70.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 49 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 22 tis. € | 3 tis. € | +600,9 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 556 € | +27× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 500 € | +27× |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 216 € | +61× |
| Aktíva | 38 tis. € | 6 tis. € | +585,1 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 5 tis. € | +256,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 2. 2020
- Sídlo
- Nová pezinská 909/23, 90021, Svätý Jur
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 14. 2. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie48.8%
- Cudzie zdroje51.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 22 tis. € | 38 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 3 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 556 € | 216 € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 2. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 2. 2020 → 19. 5. 2025
BUDDIES, s. r. o.
- Zmena sídla14. 2. 2020 → 19. 5. 2025
Bradáčova 1683/1, Bratislava - mestská časť Petržalka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 5. 2025
- 2Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 5. 2025
- 3Verejné obstarávanieod 20. 5. 2025
- 4Čistiace a upratovacie službyod 20. 5. 2025
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 5. 2025
- 6Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 20. 5. 2025
- 7Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 14. 2. 2020
- 8Vedenie účtovníctvaod 14. 2. 2020
- 9Prevádzkovanie výdajne stravyod 14. 2. 2020
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 2. 2020
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 14. 2. 2020
- 12Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 14. 2. 2020
- 13Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 2. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52839648
- RÚZ ID
- 1898343
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 2. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat22 261 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 14. 2. 2020Zmena obchodného mena→ BUDDIES, s. r. o.
- 14. 2. 2020Zmena sídlaBradáčova 1683/1, Bratislava - mestská časť Petržalka