ERES property - J.mandát, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 71/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (48 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 1. 2020
- Sídlo
- Krátka 7648, 91101, Trenčín
- EBITDA marža13,2 %
- ROA (návratnosť aktív)20,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)47,9 %
- Zadlženosť57 %
- Kapitálová primeranosť43,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.97netIncome: 4 816revenue: 48 293prevNetIncome: -4 673
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 42.98equity: 10 046assets: 23 375
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 57.02equity: 10 046assets: 23 375
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 6.93revenueYoY: 2.13validHistoryYears: 5.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.21netMargin: 9.97ebitda: 6 379revenue: 48 293
Altman Z''-Score4.06Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.85 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.86 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.56 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 20.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 20.60 % vs. predchádzajúce -31.40 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 57.02 % vs. predchádzajúce 98.45 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.07× vs. predchádzajúce 3.18×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.97 % vs. predchádzajúca -9.88 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.98 % vs. predchádzajúca 1.55 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 48293 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 10.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 43 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 20.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 48 tis. € | 47 tis. € | +2,1 % |
| EBITDA | 6 tis. € | -3 tis. € | +310,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | -3 tis. € | +310,7 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | -5 tis. € | +203,1 % |
| Aktíva | 23 tis. € | 15 tis. € | +57,1 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 230 € | +43× |
- 17. 1. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.0%
- Cudzie zdroje57.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 48 tis. € | 23 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 47 tis. € | 15 tis. € | 230 € | -3 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 38 tis. € | 27 tis. € | 5 tis. € | 647 € | 122 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 39 tis. € | 23 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 640 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 37 tis. € | 17 tis. € | 5 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 1. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla17. 1. 2020 → 21. 10. 2024
Braneckého 161/12, Trenčín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 17. 1. 2020
- 2Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 17. 1. 2020
- 3Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 17. 1. 2020
- 4Vedenie účtovníctvaod 17. 1. 2020
- 5Čistiace a upratovacie službyod 17. 1. 2020
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 17. 1. 2020
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 17. 1. 2020
- 8Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 17. 1. 2020
- 9Administratívne službyod 17. 1. 2020
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 17. 1. 2020
- 11Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 17. 1. 2020
- 12Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 17. 1. 2020
- 13Obsluha tepelných zariadeníod 17. 1. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52844366
- RÚZ ID
- 1889538
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 1. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat48 293 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 17. 1. 2020Zmena sídlaBraneckého 161/12, Trenčín