MBU s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 343 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (21 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža14,0 %
- ROA (návratnosť aktív)4,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,3 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť35,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.97netIncome: 1 462revenue: 20 971prevNetIncome: 167.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.15equity: 11 008assets: 31 315
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.85equity: 11 008assets: 31 315
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 32.96revenueYoY: 342.99validHistoryYears: 5.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.99netMargin: 6.97ebitda: 2 933revenue: 20 971
Altman Z''-Score2.42Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.69 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.63 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.53 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.57 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.67 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.67 % vs. predchádzajúce 0.55 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.85 % vs. predchádzajúce 68.84 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.67× vs. predchádzajúce 0.15×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.97 % vs. predchádzajúca 3.53 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.15 % vs. predchádzajúca 31.16 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 20971 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +343 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 343 % na 21 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 4734 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 21 tis. € | 5 tis. € | +343,0 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 981 € | +199,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 883 € | +199,0 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 167 € | +775,4 % |
| Aktíva | 31 tis. € | 31 tis. € | +2,2 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 10 tis. € | +15,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 12. 2019
- Sídlo
- Rosina 1099, 01322, Rosina
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 31. 12. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.2%
- Cudzie zdroje64.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 21 tis. € | 31 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 5 tis. € | 31 tis. € | 10 tis. € | 981 € | 167 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4 tis. € | 23 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 336 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 5 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 7 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -249 € | -249 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 12. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla31. 12. 2019 → 24. 4. 2024
Veľká okružná 17, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 31. 12. 2019
- 2Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 31. 12. 2019
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 31. 12. 2019
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 31. 12. 2019
- 5Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 31. 12. 2019
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 31. 12. 2019
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 12. 2019
- 8Chov vybraných druhov zvieratod 31. 12. 2019
- 9Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 31. 12. 2019
- 10Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 31. 12. 2019
- 11Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 31. 12. 2019
- 12Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 31. 12. 2019
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 31. 12. 2019
- 14Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 31. 12. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52844579
- RÚZ ID
- 1891671
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 12. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat20 971 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zmena sídlaVeľká okružná 17, Žilina
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna