PS:Sunrise, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 50 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (668 tis. €).
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža2,6 %
- ROA (návratnosť aktív)4,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,5 %
- Zadlženosť53 %
- Kapitálová primeranosť46,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.55netIncome: 10 372revenue: 668 382prevNetIncome: 14 627
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 46.70equity: 108 943assets: 233 303
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 53.30equity: 108 943assets: 233 303
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 77.47revenueYoY: 49.74validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.59netMargin: 1.55ebitda: 17 316revenue: 668 382
Altman Z''-Score3.68Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.92 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.42 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.42 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.92 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.45 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.45 % vs. predchádzajúce 6.53 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 53.30 % vs. predchádzajúce 55.99 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.86× vs. predchádzajúce 1.99×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.55 % vs. predchádzajúca 3.28 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 46.70 % vs. predchádzajúca 44.01 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 50 % na 668 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 47 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 668 tis. € | 446 tis. € | +49,7 % |
| EBITDA | 17 tis. € | -8 tis. € | +324,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 16 tis. € | -7 tis. € | +324,0 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | 15 tis. € | −29,1 % |
| Aktíva | 233 tis. € | 224 tis. € | +4,2 % |
| Vlastné imanie | 109 tis. € | 99 tis. € | +10,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 1. 2020
- Sídlo
- Michalovská 350/9, 04011, Košice - mestská časť Západ
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 11. 1. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie46.7%
- Cudzie zdroje53.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 668 tis. € | 233 tis. € | 109 tis. € | 17 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 446 tis. € | 224 tis. € | 99 tis. € | -8 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 371 tis. € | 197 tis. € | 84 tis. € | 2 tis. € | 271 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 364 tis. € | 153 tis. € | 84 tis. € | 56 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 121 tis. € | 57 tis. € | 40 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 38 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 1. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1administratívne službyod 11. 1. 2020
- 2činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 1. 2020
- 3čistiace a upratovacie službyod 11. 1. 2020
- 4fotografické službyod 11. 1. 2020
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 1. 2020
- 6nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 11. 1. 2020
- 7organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 1. 2020
- 8počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 1. 2020
- 9poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 11. 1. 2020
- 10poskytovanie služieb osobného charakteruod 11. 1. 2020
- 11poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 11. 1. 2020
- 12prenájom hnuteľných vecíod 11. 1. 2020
- 13prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 11. 1. 2020
- 14prevádzkovanie výdajne stravyod 11. 1. 2020
- 15reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 1. 2020
- 16služby súvisiace s produkciou filmov a videozáznamov a zvukových nahrávokod 11. 1. 2020
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 11. 1. 2020
- 18vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 11. 1. 2020
- 19vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 1. 2020
- 20výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 11. 1. 2020
- 21výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 11. 1. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52850277
- RÚZ ID
- 1889841
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 1. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat668 382 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 12. 2021Registrácia platcu DPHSK2121158985
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna