SK Dental Nehnuteľnosti, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.7 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (409 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža-36,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť104 %
- Kapitálová primeranosť-4,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -73.05netIncome: -298 681revenue: 408 880prevNetIncome: 427 718
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -4.04equity: -293 181assets: 7 256 789
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 104.04equity: -293 181assets: 7 256 789
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 415.79revenueYoY: -3.68validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -36.93netMargin: -73.05ebitda: -150 999revenue: 408 880
Altman Z''-Score-0.35Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.12 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.12 % vs. predchádzajúce 8.72 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 104.04 % vs. predchádzajúce 91.18 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.06× vs. predchádzajúce 0.09×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -73.05 % vs. predchádzajúca 100.76 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -4.04 % vs. predchádzajúca 8.82 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -73.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 409 tis. € | 425 tis. € | −3,7 % |
| EBITDA | -151 tis. € | 909 tis. € | −116,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -136 tis. € | 818 tis. € | −116,6 % |
| Čistý zisk | -299 tis. € | 428 tis. € | −169,8 % |
| Aktíva | 7,3 mil. € | 4,9 mil. € | +47,9 % |
| Vlastné imanie | -293 tis. € | 433 tis. € | −167,8 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 1. 2020
- Sídlo
- Halenárska 18A, 91701, Trnava
- Štatutárny orgán
- —
- 15. 1. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 7.5 mil. €
- Aktíva spolu
- 7.3 mil. €
- Vlastné imanie
- −293 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 409 tis. € | 7,3 mil. € | -293 tis. € | -151 tis. € | -299 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 425 tis. € | 4,9 mil. € | 433 tis. € | 909 tis. € | 428 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 435 tis. € | 5,7 mil. € | -21 tis. € | 81 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 126 tis. € | 3,2 mil. € | -200 tis. € | -150 tis. € | -205 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 37 tis. € | 1,9 mil. € | -124 tis. € | -100 tis. € | -129 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 112 € | 482 tis. € | -12 tis. € | -15 tis. € | -17 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 1. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52850293
- RÚZ ID
- 1890659
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 1. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat434 748 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 24. 2. 2020Registrácia platcu DPHSK2121160646