KALUMO, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (97 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža25,2 %
- ROA (návratnosť aktív)13,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,1 %
- Zadlženosť7 %
- Kapitálová primeranosť92,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 21.71netIncome: 21 107revenue: 97 228prevNetIncome: 27 290
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 92.52equity: 149 562assets: 161 646
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 7.48equity: 149 562assets: 161 646
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.14revenueYoY: 2.81validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 25.23netMargin: 21.71ebitda: 24 531revenue: 97 228
Altman Z''-Score18.58Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.90 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.87 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 13.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.06 % vs. predchádzajúce 18.10 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 7.48 % vs. predchádzajúce 14.79 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.60× vs. predchádzajúce 0.63×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 21.71 % vs. predchádzajúca 28.86 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.52 % vs. predchádzajúca 85.21 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 21.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.22 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 25.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 97 tis. € | 95 tis. € | +2,8 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 36 tis. € | −31,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | 32 tis. € | −31,8 % |
| Čistý zisk | 21 tis. € | 27 tis. € | −22,7 % |
| Aktíva | 162 tis. € | 151 tis. € | +7,2 % |
| Vlastné imanie | 150 tis. € | 128 tis. € | +16,4 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 1. 2020
- Sídlo
- Hlavná 237/199, 03202, Závažná Poruba
- Štatutárny orgán
- 4 4 osoby (po prihlásení)
- 17. 1. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie92.5%
- Cudzie zdroje7.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 97 tis. € | 162 tis. € | 150 tis. € | 25 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 95 tis. € | 151 tis. € | 128 tis. € | 36 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 98 tis. € | 186 tis. € | 100 tis. € | 32 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 135 tis. € | 115 tis. € | 75 tis. € | 73 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 74 tis. € | 93 tis. € | 27 tis. € | 18 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 66 tis. € | 71 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 1. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do3,5t vrátane prípojného vozidlaod 24. 8. 2022
- 2Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 24. 8. 2022
- 3Správa a údržba bytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 24. 8. 2022
- 4Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 24. 8. 2022
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 24. 8. 2022
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 24. 8. 2022
- 7Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 24. 6. 2020
- 8Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 24. 6. 2020
- 9Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 24. 6. 2020
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 17. 1. 2020
- 11Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 17. 1. 2020
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 17. 1. 2020
- 13Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 17. 1. 2020
- 14Čistiace a upratovacie službyod 17. 1. 2020
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 17. 1. 2020
- 16Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 17. 1. 2020
- 17Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 17. 1. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52850561
- RÚZ ID
- 1888014
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 1. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat135 174 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 6. 2020Registrácia platcu DPHSK2121173153