Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

LM - Advisory, s. r. o.

aktívna
Ľ. Fullu 2495/15, 95503, Topoľčany
podľa §4, registrácia od 11. 3. 2020spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)48 tis. €
0,0 %vs 2023
Zisk (2024)22 tis. €
20,9 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)89 tis. €
33,2 %vs 2023
Zadlženosť (2024)6 %
73,1 %Nízkavs 2023
ROE (2024)24.9 %
9,3 %Výbornévs 2023

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +0.0 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 97/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (48 tis. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 46 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 94 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 6 % aktív
Tržby
48 tis. €
+0,0 %vs. 2023
Čistý zisk
22 tis. €
+20,9 %vs. 2023
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
95 tis. €
+8,9 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
89 tis. €
+33,2 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
97zo 100
Vynikajúca

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža56,9 %
  • ROA (návratnosť aktív)23,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)24,9 %
  • Zadlženosť6 %
  • Kapitálová primeranosť93,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (48 tis. €), je zisková.
97/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 45.94
  • netIncome: 22 187
  • revenue: 48 300
  • prevNetIncome: 18 358
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 93.69
  • equity: 88 945
  • assets: 94 935
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 6.31
  • equity: 88 945
  • assets: 94 935
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 8.81
  • revenueYoY: 0.000
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 56.95
  • netMargin: 45.94
  • ebitda: 27 505
  • revenue: 48 300
Altman Z''-Score22.55Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.84aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.263.46aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.65aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0515.59presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 23.37 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.37 % vs. predchádzajúce 21.05 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 6.31 % vs. predchádzajúce 23.44 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.51× vs. predchádzajúce 0.55×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 45.94 % vs. predchádzajúca 38.01 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.69 % vs. predchádzajúca 76.56 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 48300 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 45.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.46 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 56.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 94 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby48 tis. €48 tis. €+0,0 %
EBITDA28 tis. €23 tis. €+19,3 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)25 tis. €21 tis. €+19,3 %
Čistý zisk22 tis. €18 tis. €+20,9 %
Aktíva95 tis. €87 tis. €+8,9 %
Vlastné imanie89 tis. €67 tis. €+33,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
20. 12. 2019
Sídlo
Ľ. Fullu 2495/15, 95503, Topoľčany
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 20. 12. 2019Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby