Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Konge, s. r. o.

aktívna
Ulica Zdenky Schelingovej 9431/4, 91701, Trnava
podľa §4, registrácia od 30. 1. 2020spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)70 tis. €
14,2 %vs 2024
Zisk (2025)25 tis. €
18,7 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)38 tis. €
17,1 %vs 2024
Zadlženosť (2025)7 %
63,0 %Nízkavs 2024
ROE (2025)65.3 %
1,9 %Výbornévs 2024

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 14 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 89/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (70 tis. €), je zisková.

Klesajúce tržbytržby -14 % medziročne
Vysoká ziskovosťčistá marža 35 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 93 % aktív
Tržby
70 tis. €
−14,2 %vs. 2024
Pokles tržieb
Čistý zisk
25 tis. €
−18,7 %vs. 2024
Zhoršenie výsledku
Aktíva
41 tis. €
−28,4 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
38 tis. €
−17,1 %vs. 2024
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
89zo 100
Vynikajúca

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža40,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)60,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)65,3 %
  • Zadlženosť7 %
  • Kapitálová primeranosť92,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (70 tis. €), je zisková.
89/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 35.26
  • netIncome: 24 611
  • revenue: 69 798
  • prevNetIncome: 30 262
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 92.55
  • equity: 37 673
  • assets: 40 706
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 7.45
  • equity: 37 673
  • assets: 40 706
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 9.74
  • revenueYoY: -14.22
  • validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 40.03
  • netMargin: 35.26
  • ebitda: 27 937
  • revenue: 69 798
Altman Z''-Score27.53Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.82aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.268.75aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.723.92aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0513.04presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 60.46 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 60.46 % vs. predchádzajúce 53.20 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 7.45 % vs. predchádzajúce 20.12 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.71× vs. predchádzajúce 1.43×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 35.26 % vs. predchádzajúca 37.19 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.55 % vs. predchádzajúca 79.88 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 28 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 14 % na 70 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 35.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.35 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 40.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby70 tis. €81 tis. €−14,2 %
EBITDA28 tis. €39 tis. €−29,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)25 tis. €35 tis. €−29,0 %
Čistý zisk25 tis. €30 tis. €−18,7 %
Aktíva41 tis. €57 tis. €−28,4 %
Vlastné imanie38 tis. €45 tis. €−17,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
15. 1. 2020
Sídlo
Ulica Zdenky Schelingovej 9431/4, 91701, Trnava
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 15. 1. 2020Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby