Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

INVEXO s. r. o.

aktívna
László Mécsa 6006/12, 92901, Dunajská Streda
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2025)15 tis. €
18,8 %vs 2024
Zisk (2025)3 tis. €
30,1 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)553 €
123,0 %vs 2024
Zadlženosť (2025)95 %
33,1 %Vysokávs 2024
ROE (2025)535.4 %
404,5 %Výbornévs 2024

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 19 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 54/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (15 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 5 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 95 % aktív
Vysoká ziskovosťčistá marža 20 %
Tržby
15 tis. €
+18,8 %vs. 2024
Trvalý rast
Čistý zisk
3 tis. €
−30,1 %vs. 2024
Zhoršenie výsledku
Aktíva
12 tis. €
+105,2 %vs. 2024
Mierny rast
Vlastné imanie
553 €
+123,0 %vs. 2024
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
54zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža34,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)25,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)535,4 %
  • Zadlženosť95 %
  • Kapitálová primeranosť4,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (15 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
54/ 100Stabilná
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 19.63
  • netIncome: 2 961
  • revenue: 15 082
  • prevNetIncome: 4 234
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 4.74
  • equity: 553.00
  • assets: 11 659
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 95.26
  • equity: 553.00
  • assets: 11 659
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -1.24
  • revenueYoY: 18.82
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 34.27
  • netMargin: 19.63
  • ebitda: 5 169
  • revenue: 15 082
Altman Z''-Score1.43Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.09aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.24aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.722.53aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.05presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 25.40 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.40 % vs. predchádzajúce 74.53 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 95.26 % vs. predchádzajúce 142.39 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.29× vs. predchádzajúce 2.23×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 19.63 % vs. predchádzajúca 33.36 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.74 % vs. predchádzajúca -42.39 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE 535 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (553 €) — nereprezentatívne.
  • Mikrofirma (tržby 15082 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 19 % na 15 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 19.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.20 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 34.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby15 tis. €13 tis. €+18,8 %
EBITDA5 tis. €6 tis. €−19,3 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)5 tis. €6 tis. €−19,3 %
Čistý zisk3 tis. €4 tis. €−30,1 %
Aktíva12 tis. €6 tis. €+105,2 %
Vlastné imanie553 €-2 tis. €+123,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
15. 1. 2020
Sídlo
László Mécsa 6006/12, 92901, Dunajská Streda
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 15. 1. 2020Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby