Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

JUNI s.r.o.

aktívna
Ružová 6116/9, 07101, Michalovce
bývalá registrácia podľa §7a, od 5. 5. 2025spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2024)10 tis. €
82,6 %vs 2023
Zisk (2024)-19 tis. €
359,0 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)15 tis. €
56,7 %vs 2023
Zadlženosť (2024)61 %
679,6 %Strednávs 2023
ROE (2024)-131.0 %
698,4 %Stratavs 2023

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 83 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 31/100

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -83 % medziročne
Tržby
10 tis. €
−82,6 %vs. 2023
Pokles tržieb
Čistý zisk
-19 tis. €
−359,0 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
37 tis. €
+2,3 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
15 tis. €
−56,7 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
31zo 100
Slabá

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-180,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)-51,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-131,0 %
  • Zadlženosť61 %
  • Kapitálová primeranosť39,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €), je dlhodobo stratová.
31/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -183.73
  • netIncome: -19 044
  • revenue: 10 365
  • prevNetIncome: 7 353
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 39.01
  • equity: 14 534
  • assets: 37 257
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 60.99
  • equity: 14 534
  • assets: 37 257
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -17.99
  • revenueYoY: -82.59
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -180.45
  • netMargin: -183.73
  • ebitda: -18 704
  • revenue: 10 365
Altman Z''-Score-1.03Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.77aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.40aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-2.87aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.67presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -51.12 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -51.12 % vs. predchádzajúce 20.19 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 60.99 % vs. predchádzajúce 7.82 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.28× vs. predchádzajúce 1.63×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -183.73 % vs. predchádzajúca 12.35 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 39.01 % vs. predchádzajúca 92.18 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE -131 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (14534 €) — nereprezentatívne.
  • Mikrofirma (tržby 10365 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 83 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -183.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 39 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby10 tis. €60 tis. €−82,6 %
EBITDA-19 tis. €9 tis. €−300,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-17 tis. €8 tis. €−300,1 %
Čistý zisk-19 tis. €7 tis. €−359,0 %
Aktíva37 tis. €36 tis. €+2,3 %
Vlastné imanie15 tis. €34 tis. €−56,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
26. 2. 2020
Sídlo
Ružová 6116/9, 07101, Michalovce
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 26. 2. 2020Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby