Služby obce Spišské Tomášovce, s. r. o., r.s.p.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (490 tis. €).
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža1,1 %
- ROA (návratnosť aktív)3,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,4 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.878netIncome: 4 303revenue: 490 101prevNetIncome: 25 427
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.22equity: 97 175assets: 124 240
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.78equity: 97 175assets: 124 240
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 36.07revenueYoY: 22.77validHistoryYears: 6.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.08netMargin: 0.878ebitda: 5 317revenue: 490 101
Altman Z''-Score8.14Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.59 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.24 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.77 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.46 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.46 % vs. predchádzajúce 20.21 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.78 % vs. predchádzajúce 26.17 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.94× vs. predchádzajúce 3.17×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.88 % vs. predchádzajúca 6.37 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.22 % vs. predchádzajúca 73.83 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 23 % na 490 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+23 %), ale aktíva klesajú (-1 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 490 tis. € | 399 tis. € | +22,8 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 26 tis. € | −79,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 24 tis. € | −79,9 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 25 tis. € | −83,1 % |
| Aktíva | 124 tis. € | 126 tis. € | −1,2 % |
| Vlastné imanie | 97 tis. € | 93 tis. € | +4,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 1. 2020
- Sídlo
- Kostolná 20/12, 05201, Spišské Tomášovce
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 31. 1. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.2%
- Cudzie zdroje21.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 490 tis. € | 124 tis. € | 97 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 399 tis. € | 126 tis. € | 93 tis. € | 26 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 637 tis. € | 106 tis. € | 67 tis. € | 34 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 752 tis. € | 161 tis. € | 37 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 360 tis. € | 88 tis. € | 40 tis. € | 32 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 105 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 1. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena31. 1. 2020 → 18. 7. 2022
Služby obce Spišské Tomášovce, s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 7. 2022
- 2Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 28. 4. 2022
- 3Ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch triedy 3 a 4od 14. 7. 2020
- 4Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál určených na priamu spotrebu mimo prevádzkových priestorovod 14. 7. 2020
- 5Textilná výrobaod 31. 1. 2020
- 6Odevná výrobaod 31. 1. 2020
- 7Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 31. 1. 2020
- 8Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 31. 1. 2020
- 9Keramická výrobaod 31. 1. 2020
- 10Výroba bižutérie a suvenírovod 31. 1. 2020
- 11Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 31. 1. 2020
- 12Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 31. 1. 2020
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 31. 1. 2020
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 31. 1. 2020
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 31. 1. 2020
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 31. 1. 2020
- 17Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 1. 2020
- 18Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 31. 1. 2020
- 19Sťahovacie službyod 31. 1. 2020
- 20Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 31. 1. 2020
- 21Prevádzkovanie úschovníod 31. 1. 2020
- 22Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 31. 1. 2020
- 23Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 31. 1. 2020
- 24Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 31. 1. 2020
- 25Prevádzkovanie výdajne stravyod 31. 1. 2020
- 26Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 31. 1. 2020
- 27Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 31. 1. 2020
- 28Služby požičovníod 31. 1. 2020
- 29Prenájom hnuteľných vecíod 31. 1. 2020
- 30Informačná činnosťod 31. 1. 2020
- 31Čistiace a upratovacie službyod 31. 1. 2020
- 32Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 31. 1. 2020
- 33Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 31. 1. 2020
- 34Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 31. 1. 2020
- 35Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 31. 1. 2020
- 36Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 31. 1. 2020
- 37Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 31. 1. 2020
- 38Poskytovanie služieb osobného charakteruod 31. 1. 2020
- 39Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 31. 1. 2020
- 40Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 31. 1. 2020
- 41Výroba potravinárskych výrobkovod 31. 1. 2020
- 42Výroba nápojovod 31. 1. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52893944
- RÚZ ID
- 1894302
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 1. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat752 483 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 12. 2020Registrácia platcu DPHSK2121172405
- 31. 1. 2020Zmena obchodného mena→ Služby obce Spišské Tomášovce, s. r. o.