Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

dotpeople s. r. o.

aktívna
Trnavská cesta 12, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
bývalá registrácia podľa §7a, od 23. 9. 2025spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2024)91 €
81,8 %vs 2023
Zisk (2024)-653 €
32,2 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)5 tis. €
10,7 %vs 2023
Zadlženosť (2024)10 %
296,5 %Nízkavs 2023
ROE (2024)-12.0 %
24,0 %Stratavs 2023

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 82 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 47/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (91 €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -82 % medziročne
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 90 % aktív
Tržby
91 €
−81,8 %vs. 2023
Pokles tržieb
Čistý zisk
-653 €
+32,2 %vs. 2023
Strata pretrváva
Aktíva
6 tis. €
−2,9 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
5 tis. €
−10,7 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
47zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-251,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)-10,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-12,0 %
  • Zadlženosť10 %
  • Kapitálová primeranosť89,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (91 €), je dlhodobo stratová.
47/ 100Stabilná
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -717.58
  • netIncome: -653.00
  • revenue: 91.00
  • prevNetIncome: -963.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 89.55
  • equity: 5 439
  • assets: 6 074
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 10.45
  • equity: 5 439
  • assets: 6 074
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -29.81
  • revenueYoY: -81.80
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -251.65
  • netMargin: -717.58
  • ebitda: -229.00
  • revenue: 91.00
Altman Z''-Score10.78Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.76aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.24aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.22aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.058.99presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -10.75 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -10.75 % vs. predchádzajúce -15.39 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 10.45 % vs. predchádzajúce 2.64 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.01× vs. predchádzajúce 0.08×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -717.58 % vs. predchádzajúca -192.60 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 89.55 % vs. predchádzajúca 97.36 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 91 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 82 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -717.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 90 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby91 €500 €−81,8 %
EBITDA-229 €-879 €+73,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-206 €-791 €+73,9 %
Čistý zisk-653 €-963 €+32,2 %
Aktíva6 tis. €6 tis. €−2,9 %
Vlastné imanie5 tis. €6 tis. €−10,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
5. 2. 2020
Sídlo
Trnavská cesta 12, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 5. 2. 2020Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby