Limeta s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 45 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (77 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 1. 2020
- Sídlo
- Bratislavská 46, 04011, Košice - mestská časť Západ
- EBITDA marža47,7 %
- ROA (návratnosť aktív)4,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)77,7 %
- Zadlženosť95 %
- Kapitálová primeranosť5,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 25.99netIncome: 19 921revenue: 76 642prevNetIncome: -18 326
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.34equity: 25 635assets: 479 635
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.66equity: 25 635assets: 479 635
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 143.79revenueYoY: 45.34validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 47.67netMargin: 25.99ebitda: 36 536revenue: 76 642
Altman Z''-Score0.74Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.11 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.15 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.15 % vs. predchádzajúce -4.09 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.66 % vs. predchádzajúce 98.72 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.16× vs. predchádzajúce 0.12×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 25.99 % vs. predchádzajúca -34.75 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.34 % vs. predchádzajúca 1.28 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 45 % na 77 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 26.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.26 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 47.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 77 tis. € | 53 tis. € | +45,3 % |
| EBITDA | 37 tis. € | 13 tis. € | +172,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 33 tis. € | 12 tis. € | +172,4 % |
| Čistý zisk | 20 tis. € | -18 tis. € | +208,7 % |
| Aktíva | 480 tis. € | 448 tis. € | +7,0 % |
| Vlastné imanie | 26 tis. € | 6 tis. € | +347,1 % |
- 30. 1. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie5.3%
- Cudzie zdroje94.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 77 tis. € | 480 tis. € | 26 tis. € | 37 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 53 tis. € | 448 tis. € | 6 tis. € | 13 tis. € | -18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 79 tis. € | 278 tis. € | 24 tis. € | 7 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 90 tis. € | 309 tis. € | 31 tis. € | 17 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 32 tis. € | 287 tis. € | 26 tis. € | 28 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 890 € | 6 tis. € | 5 tis. € | -18 € | -70 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 1. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52902510
- RÚZ ID
- 1894235
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 1. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat89 727 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 12. 2020Registrácia platcu DPHSK2121170854