Automation s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (656 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 5. 2020
- Sídlo
- Staré Grunty 3546/7A, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža19,1 %
- ROA (návratnosť aktív)54,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)94,7 %
- Zadlženosť43 %
- Kapitálová primeranosť57,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 15.08netIncome: 98 954revenue: 656 372prevNetIncome: 65 525
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 57.04equity: 104 454assets: 183 134
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 42.96equity: 104 454assets: 183 134
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 21.08revenueYoY: -34.77validHistoryYears: 5.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.14netMargin: 15.08ebitda: 125 626revenue: 656 372
Altman Z''-Score11.67Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 5.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.92 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 54.03 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 54.03 % vs. predchádzajúce 30.03 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 42.96 % vs. predchádzajúce 67.45 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.58× vs. predchádzajúce 4.61×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 15.08 % vs. predchádzajúca 6.51 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 57.04 % vs. predchádzajúca 32.55 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 35 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 15.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.15 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 57 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 54.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 656 tis. € | 1,0 mil. € | −34,8 % |
| EBITDA | 126 tis. € | 83 tis. € | +51,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 113 tis. € | 75 tis. € | +51,0 % |
| Čistý zisk | 99 tis. € | 66 tis. € | +51,0 % |
| Aktíva | 183 tis. € | 218 tis. € | −16,1 % |
| Vlastné imanie | 104 tis. € | 71 tis. € | +47,1 % |
- 19. 5. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie57.0%
- Cudzie zdroje43.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 656 tis. € | 183 tis. € | 104 tis. € | 126 tis. € | 99 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,0 mil. € | 218 tis. € | 71 tis. € | 83 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,6 mil. € | 470 tis. € | 61 tis. € | 70 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 796 tis. € | 251 tis. € | 79 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 305 tis. € | 176 tis. € | 71 tis. € | 84 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -120 € | -130 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 5. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52909123
- RÚZ ID
- 1909860
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 5. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 599 328 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 9. 2020Registrácia platcu DPHSK2121261516