Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Ekonomické poradenské centrum s. r. o.

aktívna
Nový svet 5933/21, 97401, Banská Bystrica
podľa §4, registrácia od 1. 3. 2022spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)178 tis. €
117,9 %vs 2024
Zisk (2025)3 tis. €
13,8 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)116 tis. €
66×vs 2024
Zadlženosť (2025)-39 %
138,0 %Nízkavs 2024
ROE (2025)2.2 %
101,7 %Slabévs 2024

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 118 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 70/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (178 tis. €).

Silný kapitálvlastné imanie tvorí 139 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len -39 % aktív
Silný rasttržby +118 % medziročne
Tržby
178 tis. €
+117,9 %vs. 2024
Trvalý rast
Čistý zisk
3 tis. €
+13,8 %vs. 2024
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
84 tis. €
+11,2 %vs. 2024
Mierny rast
Vlastné imanie
116 tis. €
+66×vs. 2024
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
70zo 100
Silná

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)3,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)2,2 %
  • Zadlženosť-39 %
  • Kapitálová primeranosť138,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (178 tis. €).
70/ 100Silná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.41
  • netIncome: 2 505
  • revenue: 177 537
  • prevNetIncome: 2 202
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 138.95
  • equity: 116 435
  • assets: 83 799
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: -38.95
  • equity: 116 435
  • assets: 83 799
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 92.70
  • revenueYoY: 117.94
  • validHistoryYears: 6.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.256
  • netMargin: 1.41
  • ebitda: 454.00
  • revenue: 177 537
Altman Z''-Score13.21Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.562.73aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.06aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.03aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0510.50presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.99 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.99 % vs. predchádzajúce 2.92 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť -38.95 % vs. predchádzajúce 102.36 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.12× vs. predchádzajúce 1.08×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.41 % vs. predchádzajúca 2.70 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 138.95 % vs. predchádzajúca -2.36 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 118 % na 178 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 1.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 139 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 6649 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby178 tis. €81 tis. €+117,9 %
EBITDA454 €2 tis. €−79,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)409 €2 tis. €−79,9 %
Čistý zisk3 tis. €2 tis. €+13,8 %
Aktíva84 tis. €75 tis. €+11,2 %
Vlastné imanie116 tis. €-2 tis. €+66×
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
12. 2. 2020
Sídlo
Nový svet 5933/21, 97401, Banská Bystrica
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 12. 2. 2020Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby