Pagokop, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 13 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (253 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža-1,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-2,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-21,2 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť13,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.95netIncome: -7 466revenue: 253 125prevNetIncome: 1 109
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.86equity: 35 140assets: 253 562
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.14equity: 35 140assets: 253 562
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 83.44revenueYoY: -12.71validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1.65netMargin: -2.95ebitda: -4 167revenue: 253 125
Altman Z''-Score0.74Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.27 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.39 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -2.94 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.94 % vs. predchádzajúce 0.58 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.14 % vs. predchádzajúce 77.70 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.00× vs. predchádzajúce 1.52×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.95 % vs. predchádzajúca 0.38 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.86 % vs. predchádzajúca 22.30 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 13 % na 253 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 253 tis. € | 290 tis. € | −12,7 % |
| EBITDA | -4 tis. € | 4 tis. € | −216,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -4 tis. € | 3 tis. € | −216,3 % |
| Čistý zisk | -7 tis. € | 1 tis. € | −773,2 % |
| Aktíva | 254 tis. € | 191 tis. € | +32,7 % |
| Vlastné imanie | 35 tis. € | 43 tis. € | −17,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 4. 2020
- Sídlo
- Kuchyňa 119, 90052, Kuchyňa
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 15. 4. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.9%
- Cudzie zdroje86.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 253 tis. € | 254 tis. € | 35 tis. € | -4 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 290 tis. € | 191 tis. € | 43 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 144 tis. € | 118 tis. € | 41 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 41 tis. € | 39 tis. € | 26 tis. € | 25 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 4. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 15. 4. 2020
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 4. 2020
- 3Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 4. 2020
- 4Sťahovacie službyod 15. 4. 2020
- 5Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 15. 4. 2020
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 4. 2020
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 4. 2020
- 8Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 4. 2020
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 15. 4. 2020
- 10Čistiace a upratovacie službyod 15. 4. 2020
- 11Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 15. 4. 2020
- 12Poskytovanie služieb v rybárstveod 15. 4. 2020
- 13Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 15. 4. 2020
- 14Opracovanie drevenej hmoty a výroba komponentov z drevaod 15. 4. 2020
- 15Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 15. 4. 2020
- 16Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 15. 4. 2020
- 17Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 4. 2020
- 18Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 4. 2020
- 19Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 4. 2020
- 20Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 15. 4. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52928039
- RÚZ ID
- 1907724
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 4. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat289 970 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 7. 2023Registrácia platcu DPHSK2121233048
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna