MIA - s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 51 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (162 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža10,3 %
- ROA (návratnosť aktív)8,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)101,1 %
- Zadlženosť92 %
- Kapitálová primeranosť8,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.49netIncome: 12 094revenue: 161 529prevNetIncome: -35 310
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.16equity: 11 964assets: 146 696
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.84equity: 11 964assets: 146 696
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 27.14revenueYoY: 51.13validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.34netMargin: 7.49ebitda: 16 701revenue: 161 529
Altman Z''-Score0.97Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.16 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.65 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.24 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.24 % vs. predchádzajúce -23.39 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.84 % vs. predchádzajúce 100.09 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.10× vs. predchádzajúce 0.71×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.49 % vs. predchádzajúca -33.04 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.16 % vs. predchádzajúca -0.09 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 101 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (11964 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 51 % na 162 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 9374 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 162 tis. € | 107 tis. € | +51,1 % |
| EBITDA | 17 tis. € | -30 tis. € | +155,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | -27 tis. € | +155,0 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | -35 tis. € | +134,3 % |
| Aktíva | 147 tis. € | 151 tis. € | −2,8 % |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | -129 € | +94× |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 4. 2020
- Sídlo
- Figa 16, 98251, Figa
- Štatutárny orgán
- —
- 8. 4. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.2%
- Cudzie zdroje91.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 162 tis. € | 147 tis. € | 12 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 107 tis. € | 151 tis. € | -129 € | -30 tis. € | -35 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 111 tis. € | 123 tis. € | 35 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 94 tis. € | 56 tis. € | 28 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 41 tis. € | 34 tis. € | 27 tis. € | 754 € | 361 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 49 tis. € | 36 tis. € | 27 tis. € | 21 tis. € | 18 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 4. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53026985
- RÚZ ID
- 1906246
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 4. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat161 529 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 5. 2021Registrácia platcu DPHSK2121231057
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna