DMZ13 s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 242 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 83/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (30 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža24,4 %
- ROA (návratnosť aktív)11,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)31,4 %
- Zadlženosť63 %
- Kapitálová primeranosť36,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 17.21netIncome: 5 210revenue: 30 279prevNetIncome: -16 102
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 36.70equity: 16 578assets: 45 168
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 63.30equity: 16 578assets: 45 168
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 28.27revenueYoY: 241.63validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 24.41netMargin: 17.21ebitda: 7 392revenue: 30 279
Altman Z''-Score3.10Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.72 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.84 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.93 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.61 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.53 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.53 % vs. predchádzajúce -38.83 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 63.30 % vs. predchádzajúce 72.59 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.67× vs. predchádzajúce 0.21×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 17.21 % vs. predchádzajúca -181.68 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.70 % vs. predchádzajúca 27.41 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 30279 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +242 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 242 % na 30 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 17.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 24.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 37 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 30 tis. € | 9 tis. € | +241,6 % |
| EBITDA | 7 tis. € | -14 tis. € | +151,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | -13 tis. € | +151,5 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | -16 tis. € | +132,4 % |
| Aktíva | 45 tis. € | 41 tis. € | +8,9 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 11 tis. € | +45,8 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 10. 2020
- Sídlo
- Hviezdoslavova 105, 96621, Lovča
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 8. 10. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie36.7%
- Cudzie zdroje63.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 30 tis. € | 45 tis. € | 17 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 9 tis. € | 41 tis. € | 11 tis. € | -14 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 105 tis. € | 38 tis. € | 27 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 72 tis. € | 31 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 11 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 10. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena8. 10. 2020 → 11. 3. 2021
ANGELINA s.r.o.
- Zmena sídla8. 10. 2020 → 11. 3. 2021
gen Svobodu 1979/31, Zvolen
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 12. 3. 2021
- 2Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 12. 3. 2021
- 3Finančný lízingod 12. 3. 2021
- 4Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 3. 2021
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 3. 2021
- 6Čistiace a upratovacie službyod 12. 3. 2021
- 7Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 12. 3. 2021
- 8Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 3. 2021
- 9Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 12. 3. 2021
- 10Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 12. 3. 2021
- 11Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 12. 3. 2021
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 10. 2020
- 13Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 10. 2020
- 14Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 10. 2020
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 8. 10. 2020
- 16Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 8. 10. 2020
- 17Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 10. 2020
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 8. 10. 2020
- 19Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 10. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53261861
- RÚZ ID
- 1942390
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 10. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat105 112 EUR · rok 2022
- 1. 2. 2022Registrácia platcu DPHSK2121361627
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 8. 10. 2020Zmena obchodného mena→ ANGELINA s.r.o.
- 8. 10. 2020Zmena sídlagen Svobodu 1979/31, Zvolen