TIPKO s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 99 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 24/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti.
Firma dosahuje malé tržby (877 €), je dlhodobo stratová.
Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti.
- EBITDA marža-1485,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-3568,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-5687,6 %
- Zadlženosť37 %
- Kapitálová primeranosť62,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1 517,56netIncome: -13 309revenue: 877.00prevNetIncome: 6 301
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 62.73equity: 234.00assets: 373.00
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 37.27equity: 234.00assets: 373.00
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -66.29revenueYoY: -99.25validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1 485,633netMargin: -1 517,56ebitda: -13 029revenue: 877.00
Altman Z''-Score-238.17Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -41.65 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -199.52 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.77 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -3568.10 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -3568.10 % vs. predchádzajúce 10.44 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 37.27 % vs. predchádzajúce 77.55 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.35× vs. predchádzajúce 1.94×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1517.56 % vs. predchádzajúca 5.38 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.73 % vs. predchádzajúca 22.45 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 99 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE -5688 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (234 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 877 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 99 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1517.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 63 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 877 € | 117 tis. € | −99,3 % |
| EBITDA | -13 tis. € | 7 tis. € | −283,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -12 tis. € | 6 tis. € | −283,9 % |
| Čistý zisk | -13 tis. € | 6 tis. € | −311,2 % |
| Aktíva | 373 € | 60 tis. € | −99,4 % |
| Vlastné imanie | 234 € | 14 tis. € | −98,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 9. 2020
- Sídlo
- Bajkalská 22, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- —
- 15. 9. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie62.7%
- Cudzie zdroje37.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 877 € | 373 € | 234 € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 117 tis. € | 60 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 83 tis. € | 87 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 23 tis. € | 36 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | 420 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 9. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53288751
- RÚZ ID
- 1946299
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 9. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat117 038 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna