Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SYKOSI s.r.o.

aktívna
Hlavná 282/231, 07631, Streda nad Bodrogom
bývalá registrácia podľa §7a, od 1. 6. 2023spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2024)5 tis. €
74,3 %vs 2023
Zisk (2024)-652 €
139,5 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)0 €
100,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)100 %
Vysoká
ROE (2024)

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 74 %.

Skóre 8/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 0 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 100 % aktív
Tržby
5 tis. €
+74,3 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
-652 €
−139,5 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
928 €
−78,5 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
0 €
−100,0 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
8zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-12,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)-70,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť100 %
  • Kapitálová primeranosť0,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
8/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -12.73
  • netIncome: -652.00
  • revenue: 5 123
  • prevNetIncome: 1 650
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 0.000
  • equity: 0.000
  • assets: 928.00
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 100.00
  • equity: 0.000
  • assets: 928.00
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 81.22
  • revenueYoY: 74.31
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -12.02
  • netMargin: -12.73
  • ebitda: -616.00
  • revenue: 5 123
Altman Z''-Score-35.73Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.00aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-31.94aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-3.79aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.00presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -70.26 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -70.26 % vs. predchádzajúce 38.19 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 100.00 % vs. predchádzajúce 0.00 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 5.52× vs. predchádzajúce 0.68×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -12.73 % vs. predchádzajúca 56.14 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.00 % vs. predchádzajúca 100.00 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 79 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 5123 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 74 % na 5123 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -12.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby5 tis. €3 tis. €+74,3 %
EBITDA-616 €2 tis. €−137,3 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-554 €1 tis. €−137,3 %
Čistý zisk-652 €2 tis. €−139,5 %
Aktíva928 €4 tis. €−78,5 %
Vlastné imanie0 €4 tis. €−100,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
1. 10. 2020
Sídlo
Hlavná 282/231, 07631, Streda nad Bodrogom
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 1. 10. 2020Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby