Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

ALPHA AUTO s.r.o.

aktívna
Bratislavská 27/75, 91105, Trenčín
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2022)159 tis. €
22,3 %vs 2021
Zisk (2022)2 tis. €
3,7 %vs 2021
Vlastné imanie (2022)9 tis. €
26,5 %vs 2021
Zadlženosť (2022)94 %
0,1 %Vysokávs 2021
ROE (2022)21.0 %
23,9 %Výbornévs 2021

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 22 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 47/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (159 tis. €), zadlženosť je vysoká.

Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 94 % aktív
Silný rasttržby +22 % medziročne
Tržby
159 tis. €
+22,3 %vs. 2021
Trvalý rast
Čistý zisk
2 tis. €
−3,7 %vs. 2021
Zhoršenie výsledku
Aktíva
144 tis. €
+25,2 %vs. 2021
Mierny rast
Vlastné imanie
9 tis. €
+26,5 %vs. 2021
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
47zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2022)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža19,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)1,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)21,0 %
  • Zadlženosť94 %
  • Kapitálová primeranosť6,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (159 tis. €), zadlženosť je vysoká.
47/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.21
  • netIncome: 1 929
  • revenue: 159 375
  • prevNetIncome: 2 004
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 6.39
  • equity: 9 195
  • assets: 143 924
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 93.61
  • equity: 9 195
  • assets: 143 924
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 1 367,555
  • revenueYoY: 22.32
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 19.73
  • netMargin: 1.21
  • ebitda: 31 448
  • revenue: 159 375
Altman Z''-Score1.54Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.13aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.10aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.25aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.07presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 1.34 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.34 % vs. predchádzajúce 1.74 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 93.61 % vs. predchádzajúce 93.68 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.11× vs. predchádzajúce 1.13×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.21 % vs. predchádzajúca 1.54 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.39 % vs. predchádzajúca 6.32 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 22 % na 159 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Pozitívne

    Rast je vyvážený: tržby (+22 %), aktíva (+25 %), vlastné imanie (+27 %) rastú podobným tempom.

Finančný prehľad (2022)
Položka20222021Zmena
Tržby159 tis. €130 tis. €+22,3 %
EBITDA31 tis. €20 tis. €+59,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)28 tis. €18 tis. €+59,1 %
Čistý zisk2 tis. €2 tis. €−3,7 %
Aktíva144 tis. €115 tis. €+25,2 %
Vlastné imanie9 tis. €7 tis. €+26,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
26. 9. 2020
Sídlo
Bratislavská 27/75, 91105, Trenčín
Štatutárny orgán
1 1 osoba (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
1 1 osobav štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 26. 9. 2020Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
  • 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby