BauPersonal, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 62 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 65/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (439 tis. €).
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)16,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)17,7 %
- Zadlženosť10 %
- Kapitálová primeranosť90,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.72netIncome: 7 557revenue: 439 031prevNetIncome: 19 958
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 90.03equity: 42 616assets: 47 337
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 9.97equity: 42 616assets: 47 337
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.30revenueYoY: -61.68validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.53netMargin: 1.72ebitda: 11 089revenue: 439 031
Altman Z''-Score15.18Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.77 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.59 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.34 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 9.48 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.96 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.96 % vs. predchádzajúce 25.64 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 9.97 % vs. predchádzajúce 54.96 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 9.27× vs. predchádzajúce 14.72×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.72 % vs. predchádzajúca 1.74 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 90.03 % vs. predchádzajúca 45.04 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 39 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 62 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 90 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 16.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 439 tis. € | 1,1 mil. € | −61,7 % |
| EBITDA | 11 tis. € | 26 tis. € | −58,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | 24 tis. € | −58,2 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 20 tis. € | −62,1 % |
| Aktíva | 47 tis. € | 78 tis. € | −39,2 % |
| Vlastné imanie | 43 tis. € | 35 tis. € | +21,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 10. 2020
- Sídlo
- Partizánska 45, 08501, Bardejov
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 27. 10. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie90.0%
- Cudzie zdroje10.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 439 tis. € | 47 tis. € | 43 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,1 mil. € | 78 tis. € | 35 tis. € | 26 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 609 tis. € | 52 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 369 tis. € | 92 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 135 tis. € | 48 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 10. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 19. 12. 2023
- 2Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 19. 12. 2023
- 3Zámočníctvood 19. 12. 2023
- 4Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 27. 10. 2020
- 5Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 27. 10. 2020
- 6Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 27. 10. 2020
- 7Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 27. 10. 2020
- 8Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 27. 10. 2020
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 27. 10. 2020
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 10. 2020
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 10. 2020
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 10. 2020
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 10. 2020
- 14Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 27. 10. 2020
- 15Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 27. 10. 2020
- 16Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 27. 10. 2020
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 27. 10. 2020
- 18Čistiace a upratovacie službyod 27. 10. 2020
- 19Administratívne službyod 27. 10. 2020
- 20Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 27. 10. 2020
- 21Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 10. 2020
- 22Prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 10. 2020
- 23Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 10. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53352033
- RÚZ ID
- 1944423
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 10. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 145 686 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna