Paganik s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -8.7 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 11/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (326 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža-5,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-14,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť149 %
- Kapitálová primeranosť-49,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -8.34netIncome: -27 209revenue: 326 359prevNetIncome: -43 556
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -49.16equity: -90 570assets: 184 234
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 149.16equity: -90 570assets: 184 234
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -5.27revenueYoY: -8.73validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -5.05netMargin: -8.34ebitda: -16 486revenue: 326 359
Altman Z''-Score-3.47Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.65 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.51 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -14.77 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -14.77 % vs. predchádzajúce -26.48 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 149.16 % vs. predchádzajúce 137.47 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.77× vs. predchádzajúce 2.17×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -8.34 % vs. predchádzajúca -12.18 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -49.16 % vs. predchádzajúca -37.47 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 9 % na 326 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -8.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 326 tis. € | 358 tis. € | −8,7 % |
| EBITDA | -16 tis. € | -34 tis. € | +52,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -15 tis. € | -31 tis. € | +52,0 % |
| Čistý zisk | -27 tis. € | -44 tis. € | +37,5 % |
| Aktíva | 184 tis. € | 164 tis. € | +12,0 % |
| Vlastné imanie | -91 tis. € | -62 tis. € | −46,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 10. 2020
- Sídlo
- Udiča 488, 01801, Udiča
- Štatutárny orgán
- 4 4 osoby (po prihlásení)
- 29. 10. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 275 tis. €
- Aktíva spolu
- 184 tis. €
- Vlastné imanie
- −91 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 326 tis. € | 184 tis. € | -91 tis. € | -16 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 358 tis. € | 164 tis. € | -62 tis. € | -34 tis. € | -44 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 379 tis. € | 197 tis. € | -17 tis. € | -34 tis. € | -75 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 377 tis. € | 199 tis. € | 58 tis. € | -20 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 405 tis. € | 190 tis. € | 81 tis. € | 99 tis. € | 76 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -340 € | -364 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 10. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 29. 10. 2020
- 2Fotografické službyod 29. 10. 2020
- 3Zámočníctvood 29. 10. 2020
- 4Kovoobrábanieod 29. 10. 2020
- 5Diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 29. 10. 2020
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 10. 2020
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 29. 10. 2020
- 8Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 29. 10. 2020
- 9Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 29. 10. 2020
- 10Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorických časti vozidlaod 29. 10. 2020
- 11Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 29. 10. 2020
- 12Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 29. 10. 2020
- 13Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 29. 10. 2020
- 14Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 29. 10. 2020
- 15Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 29. 10. 2020
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 29. 10. 2020
- 17Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 29. 10. 2020
- 18Vedenie účtovníctvaod 29. 10. 2020
- 19Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 29. 10. 2020
- 20Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 29. 10. 2020
- 21Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 29. 10. 2020
- 22Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 29. 10. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53369441
- RÚZ ID
- 1946457
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 10. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat405 214 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 12. 2020Registrácia platcu DPHSK2121361000