Travel Dream, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 2943 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 95/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža49,5 %
- ROA (návratnosť aktív)26,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)37,2 %
- Zadlženosť28 %
- Kapitálová primeranosť72,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 42.08netIncome: 2 190revenue: 5 204prevNetIncome: -386.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 72.02equity: 5 883assets: 8 169
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 27.98equity: 5 883assets: 8 169
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 424.82revenueYoY: 2 943,275validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 49.54netMargin: 42.08ebitda: 2 578revenue: 5 204
Altman Z''-Score6.27Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.42 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.35 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.80 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.70 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 26.81 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 26.81 % vs. predchádzajúce -8.23 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 27.98 % vs. predchádzajúce 21.22 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.64× vs. predchádzajúce 0.04×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 42.08 % vs. predchádzajúca -225.73 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 72.02 % vs. predchádzajúca 78.78 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 5204 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +2943 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 2943 % na 5204 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 42.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.42 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 49.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 72 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 5 tis. € | 171 € | +29× |
| EBITDA | 3 tis. € | -386 € | +767,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | -347 € | +767,9 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | -386 € | +667,4 % |
| Aktíva | 8 tis. € | 5 tis. € | +74,3 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 4 tis. € | +59,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 3. 2021
- Sídlo
- Niva 171/171, 91101, Trenčín
- Štatutárny orgán
- 4 4 osoby (po prihlásení)
- 11. 3. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie72.0%
- Cudzie zdroje28.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 5 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 171 € | 5 tis. € | 4 tis. € | -386 € | -386 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | -613 € | -613 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 36 € | 5 tis. € | 5 tis. € | -307 € | -307 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 3. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie cestovnej agentúryod 11. 3. 2021
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 3. 2021
- 3Čistiace a upratovacie práceod 11. 3. 2021
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 3. 2021
- 5Administratívne službyod 11. 3. 2021
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 3. 2021
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 3. 2021
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 11. 3. 2021
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 11. 3. 2021
- 10Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 11. 3. 2021
- 11Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 3. 2021
- 12Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 3. 2021
- 13Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 11. 3. 2021
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 3. 2021
- 15Služby súvisiace s produkciou filmou, videozáznamov a zvukových nahrávokod 11. 3. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53377699
- RÚZ ID
- 1978797
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 3. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat5 204 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna