Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

JODaSA s. r. o.

aktívna
Budovateľská 299/2, 96622, Lutila
podľa §4, registrácia od 1. 3. 2021spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)116 tis. €
2,2 %vs 2024
Zisk (2025)53 tis. €
6,0 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)59 tis. €
44,3 %vs 2024
Zadlženosť (2025)7 %
53,7 %Nízkavs 2024
ROE (2025)89.0 %
68,7 %Výbornévs 2024

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +2.2 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 85/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (116 tis. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 46 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 93 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 7 % aktív
Tržby
116 tis. €
+2,2 %vs. 2024
Trvalý rast
Čistý zisk
53 tis. €
−6,0 %vs. 2024
Zhoršenie výsledku
Aktíva
64 tis. €
−49,5 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
59 tis. €
−44,3 %vs. 2024
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
85zo 100
Vynikajúca

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža60,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)82,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)89,0 %
  • Zadlženosť7 %
  • Kapitálová primeranosť92,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (116 tis. €), je zisková.
85/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 45.66
  • netIncome: 52 798
  • revenue: 115 624
  • prevNetIncome: 56 192
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 92.56
  • equity: 59 298
  • assets: 64 065
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 7.44
  • equity: 59 298
  • assets: 64 065
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 60.18
  • revenueYoY: 2.22
  • validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 60.73
  • netMargin: 45.66
  • ebitda: 70 218
  • revenue: 115 624
Altman Z''-Score34.60Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.82aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.2613.46aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.726.26aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0513.06presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 82.41 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 82.41 % vs. predchádzajúce 44.30 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 7.44 % vs. predchádzajúce 16.07 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.80× vs. predchádzajúce 0.89×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 45.66 % vs. predchádzajúca 49.68 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.56 % vs. predchádzajúca 83.93 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 49 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 45.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.46 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 60.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby116 tis. €113 tis. €+2,2 %
EBITDA70 tis. €72 tis. €−2,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)63 tis. €65 tis. €−2,9 %
Čistý zisk53 tis. €56 tis. €−6,0 %
Aktíva64 tis. €127 tis. €−49,5 %
Vlastné imanie59 tis. €106 tis. €−44,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
9. 12. 2020
Sídlo
Budovateľská 299/2, 96622, Lutila
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 9. 12. 2020Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby