Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

KP EU TRADE s. r. o.

aktívna
Hlavná 22, 94301, Štúrovo
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2022)1,2 mil. €
735,0 %vs 2021
Zisk (2022)15 tis. €
91×vs 2021
Vlastné imanie (2022)20 tis. €
295,8 %vs 2021
Zadlženosť (2022)50 %
45,1 %Strednávs 2021
ROE (2022)74.7 %
22×Výbornévs 2021

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 735 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 51/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €).

Silný kapitálvlastné imanie tvorí 50 % aktív
Silný rasttržby +735 % medziročne
Tržby
1,2 mil. €
+735,0 %vs. 2021
Trvalý rast
Čistý zisk
15 tis. €
+91×vs. 2021
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
39 tis. €
−27,9 %vs. 2021
Pokles aktív
Vlastné imanie
20 tis. €
+295,8 %vs. 2021
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
51zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2022)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža1,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)37,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)74,7 %
  • Zadlženosť50 %
  • Kapitálová primeranosť50,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €).
51/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.25
  • netIncome: 14 672
  • revenue: 1 171 843
  • prevNetIncome: 159.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 50.10
  • equity: 19 630
  • assets: 39 185
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 49.90
  • equity: 19 630
  • assets: 39 185
Rast18 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 734.99
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 1.54
  • netMargin: 1.25
  • ebitda: 18 079
  • revenue: 1 171 843
Altman Z''-Score5.89Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.99aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.22aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.722.64aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.05presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 37.44 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 37.44 % vs. predchádzajúce 0.29 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 49.90 % vs. predchádzajúce 90.87 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 29.91× vs. predchádzajúce 2.58×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.25 % vs. predchádzajúca 0.11 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.10 % vs. predchádzajúca 9.13 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 28 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Tržby +735 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 735 % na 1.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 1.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 50 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 37.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2022)
Položka20222021Zmena
Tržby1,2 mil. €140 tis. €+735,0 %
EBITDA18 tis. €-2 tis. €+13×
Prevádzkový výsledok (EBIT)16 tis. €-1 tis. €+13×
Čistý zisk15 tis. €159 €+91×
Aktíva39 tis. €54 tis. €−27,9 %
Vlastné imanie20 tis. €5 tis. €+295,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
30. 10. 2020
Sídlo
Hlavná 22, 94301, Štúrovo
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 30. 10. 2020Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
  • 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby