TAO Centrum Zdravia s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 69 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (4 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža26,6 %
- ROA (návratnosť aktív)7,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)70,0 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť10,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 18.43netIncome: 763.00revenue: 4 140prevNetIncome: -1 770
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.00equity: 1 090assets: 10 900
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.00equity: 1 090assets: 10 900
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 161.70revenueYoY: 68.98validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 26.64netMargin: 18.43ebitda: 1 103revenue: 4 140
Altman Z''-Score-0.28Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.58 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.00 % vs. predchádzajúce -15.40 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.00 % vs. predchádzajúce 97.15 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.38× vs. predchádzajúce 0.21×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 18.43 % vs. predchádzajúca -72.24 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.00 % vs. predchádzajúca 2.85 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 4140 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 69 % na 4140 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 18.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.18 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 26.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4 tis. € | 2 tis. € | +69,0 % |
| EBITDA | 1 tis. € | -1 tis. € | +177,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 993 € | -1 tis. € | +177,1 % |
| Čistý zisk | 763 € | -2 tis. € | +143,1 % |
| Aktíva | 11 tis. € | 11 tis. € | −5,2 % |
| Vlastné imanie | 1 tis. € | 327 € | +233,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 12. 2020
- Sídlo
- Zadarská 15418/8, 97404, Banská Bystrica
- Štatutárny orgán
- 3 3 osoby (po prihlásení)
- 18. 12. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.0%
- Cudzie zdroje90.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 4 tis. € | 11 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | 763 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2 tis. € | 11 tis. € | 327 € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1 tis. € | 13 tis. € | 2 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 231 € | 15 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 23 tis. € | 5 tis. € | -21 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -823 € | -823 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 12. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb osobného charakteruod 18. 12. 2020
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 12. 2020
- 3Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 18. 12. 2020
- 4Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 18. 12. 2020
- 5Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 18. 12. 2020
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 12. 2020
- 7Masérske službyod 18. 12. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53492013
- RÚZ ID
- 1959486
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 12. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat4 140 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna