DOLCE FUTURUM s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 78 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 26/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je dlhodobo stratová.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža-2035,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-3,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-12,9 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť29,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2 066,655netIncome: -60 491revenue: 2 927prevNetIncome: -69 094
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.22equity: 467 961assets: 1 601 447
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.78equity: 467 961assets: 1 601 447
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -10.73revenueYoY: -78.07validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -2 035,429netMargin: -2 066,655ebitda: -59 577revenue: 2 927
Altman Z''-Score0.26Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.43 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -3.78 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -3.78 % vs. predchádzajúce -4.23 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.78 % vs. predchádzajúce 67.62 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.00× vs. predchádzajúce 0.01×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2066.66 % vs. predchádzajúca -517.60 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.22 % vs. predchádzajúca 32.38 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 2927 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 78 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2066.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3 tis. € | 13 tis. € | −78,1 % |
| EBITDA | -60 tis. € | -56 tis. € | −7,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -54 tis. € | -50 tis. € | −7,1 % |
| Čistý zisk | -60 tis. € | -69 tis. € | +12,5 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 1,6 mil. € | −1,9 % |
| Vlastné imanie | 468 tis. € | 528 tis. € | −11,4 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 2. 2021
- Sídlo
- Vajanského 148, 91101, Trenčín
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 5. 2. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.2%
- Cudzie zdroje70.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 3 tis. € | 1,6 mil. € | 468 tis. € | -60 tis. € | -60 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 13 tis. € | 1,6 mil. € | 528 tis. € | -56 tis. € | -69 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 13 tis. € | 1,7 mil. € | 598 tis. € | -54 tis. € | -64 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4 tis. € | 1,3 mil. € | 662 tis. € | -57 tis. € | -59 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 894 tis. € | 721 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla11. 6. 2024 → 8. 7. 2025
1. mája 173/11, Trenčín
- Zmena sídla4. 6. 2024 → 10. 6. 2024
ul. 1. mája 173/11, Trenčín
- Založenie spoločnosti5. 2. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla5. 2. 2021 → 3. 6. 2024
Na vinohrady 695/6, Trenčín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 5. 2. 2021
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 2. 2021
- 3Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 2. 2021
- 4Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 5. 2. 2021
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 5. 2. 2021
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 2. 2021
- 7Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 5. 2. 2021
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 2. 2021
- 9Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 2. 2021
- 10Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 5. 2. 2021
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 2. 2021
- 12Finančný lízingod 5. 2. 2021
- 13Faktoring a forfaitingod 5. 2. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53499719
- RÚZ ID
- 1966011
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 2. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat13 349 EUR · rok 2024
- 11. 6. 2024Zmena sídla1. mája 173/11, Trenčín
- 4. 6. 2024Zmena sídlaul. 1. mája 173/11, Trenčín
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 17. 2. 2021Registrácia platcu DPHSK2121411446
- 5. 2. 2021Zmena sídlaNa vinohrady 695/6, Trenčín