IMS ELEKTRO, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 87 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 2. 2021
- Sídlo
- Hraničná 5709/29, 05801, Poprad
- EBITDA marža14,7 %
- ROA (návratnosť aktív)37,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)95,8 %
- Zadlženosť61 %
- Kapitálová primeranosť39,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.51netIncome: 126 213revenue: 1 096 371prevNetIncome: 85 001
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 39.08equity: 131 713assets: 336 998
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 60.92equity: 131 713assets: 336 998
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 28.29revenueYoY: 86.59validHistoryYears: 4.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.67netMargin: 11.51ebitda: 160 783revenue: 1 096 371
Altman Z''-Score7.18Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.77 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.73 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.67 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 37.45 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 37.45 % vs. predchádzajúce 58.05 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 60.92 % vs. predchádzajúce 38.19 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.25× vs. predchádzajúce 4.01×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.51 % vs. predchádzajúca 14.47 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 39.08 % vs. predchádzajúca 61.81 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 87 % na 1.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 39 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 37.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 588 tis. € | +86,6 % |
| EBITDA | 161 tis. € | 111 tis. € | +45,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 145 tis. € | 100 tis. € | +45,3 % |
| Čistý zisk | 126 tis. € | 85 tis. € | +48,5 % |
| Aktíva | 337 tis. € | 146 tis. € | +130,2 % |
| Vlastné imanie | 132 tis. € | 91 tis. € | +45,5 % |
- 3. 2. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie39.1%
- Cudzie zdroje60.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 337 tis. € | 132 tis. € | 161 tis. € | 126 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 588 tis. € | 146 tis. € | 91 tis. € | 111 tis. € | 85 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 256 tis. € | 141 tis. € | 105 tis. € | 29 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 519 tis. € | 105 tis. € | 76 tis. € | 97 tis. € | 76 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 2. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla3. 2. 2021 → 7. 2. 2023
Murgašova 90/5, Poprad
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 3. 2. 2021
- 2Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 3. 2. 2021
- 3Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 3. 2. 2021
- 4Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 3. 2. 2021
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 2. 2021
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 2. 2021
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 2. 2021
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 3. 2. 2021
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 2. 2021
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 2. 2021
- 11Sťahovacie službyod 3. 2. 2021
- 12Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 3. 2. 2021
- 13Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 2. 2021
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 2. 2021
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 2. 2021
- 16Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 3. 2. 2021
- 17Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 3. 2. 2021
- 18Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 2. 2021
- 19Prenájom hnuteľných vecíod 3. 2. 2021
- 20Čistiace a upratovacie službyod 3. 2. 2021
- 21Administratívne službyod 3. 2. 2021
- 22Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 2. 2021
- 23Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 3. 2. 2021
- 24Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení elektrickýchod 3. 2. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53516265
- RÚZ ID
- 1970587
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 2. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 096 371 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 3. 2. 2021Zmena sídlaMurgašova 90/5, Poprad