Techium s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 31 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (256 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 1. 2021
- Sídlo
- Budatínska 3230/16A, 85106, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža5,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-13,8 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť12,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.618netIncome: -1 581revenue: 255 656prevNetIncome: 808.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.30equity: 11 442assets: 93 024
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.70equity: 11 442assets: 93 024
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 104.65revenueYoY: 30.68validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.52netMargin: -0.618ebitda: 14 105revenue: 255 656
Altman Z''-Score1.48Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.87 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.70 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.70 % vs. predchádzajúce 1.17 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.70 % vs. predchádzajúce 81.12 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.75× vs. predchádzajúce 2.84×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.62 % vs. predchádzajúca 0.41 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.30 % vs. predchádzajúca 18.88 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 31 % na 256 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 256 tis. € | 196 tis. € | +30,7 % |
| EBITDA | 14 tis. € | 15 tis. € | −3,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 13 tis. € | −3,3 % |
| Čistý zisk | -2 tis. € | 808 € | −295,7 % |
| Aktíva | 93 tis. € | 69 tis. € | +34,9 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 13 tis. € | −12,1 % |
- 6. 1. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.3%
- Cudzie zdroje87.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 256 tis. € | 93 tis. € | 11 tis. € | 14 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 196 tis. € | 69 tis. € | 13 tis. € | 15 tis. € | 808 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 96 tis. € | 65 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 47 tis. € | 31 tis. € | 10 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 15 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 1. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla6. 1. 2021 → 12. 4. 2024
Nábrežie Hornádu 3388/9, Spišská Nová Ves
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53527275
- RÚZ ID
- 1960616
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 1. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat255 656 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 4. 2023Registrácia platcu DPHSK2121390183
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 6. 1. 2021Zmena sídlaNábrežie Hornádu 3388/9, Spišská Nová Ves