Sun wei s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (132 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 1. 2021
- Sídlo
- Devičany 105, 93504, Devičany
- EBITDA marža31,7 %
- ROA (návratnosť aktív)9,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,7 %
- Zadlženosť0 %
- Kapitálová primeranosť99,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 32.95netIncome: 43 562revenue: 132 203prevNetIncome: 96 112
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.58equity: 449 095assets: 450 976
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.417equity: 449 095assets: 450 976
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.54revenueYoY: -35.08validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.68netMargin: 32.95ebitda: 41 883revenue: 132 203
Altman Z''-Score256.39Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.96 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.53 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 250.69 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.66 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.66 % vs. predchádzajúce 23.67 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.42 % vs. predchádzajúce 0.14 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.29× vs. predchádzajúce 0.50×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 32.95 % vs. predchádzajúca 47.20 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.58 % vs. predchádzajúca 99.86 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 35 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 33.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.33 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 100 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 132 tis. € | 204 tis. € | −35,1 % |
| EBITDA | 42 tis. € | 111 tis. € | −62,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 38 tis. € | 100 tis. € | −62,2 % |
| Čistý zisk | 44 tis. € | 96 tis. € | −54,7 % |
| Aktíva | 451 tis. € | 406 tis. € | +11,1 % |
| Vlastné imanie | 449 tis. € | 406 tis. € | +10,7 % |
- 15. 1. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.6%
- Cudzie zdroje0.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 132 tis. € | 451 tis. € | 449 tis. € | 42 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 204 tis. € | 406 tis. € | 406 tis. € | 111 tis. € | 96 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 249 tis. € | 323 tis. € | 309 tis. € | 161 tis. € | 135 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 197 tis. € | 190 tis. € | 174 tis. € | 124 tis. € | 100 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 107 tis. € | 93 tis. € | 74 tis. € | 88 tis. € | 69 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 1. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 15. 1. 2021
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 1. 2021
- 3Administratívne službyod 15. 1. 2021
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 1. 2021
- 5Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 1. 2021
- 6Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 15. 1. 2021
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 1. 2021
- 8Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 15. 1. 2021
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 1. 2021
- 10Dizajnérske činnostiod 15. 1. 2021
- 11Fotografické službyod 15. 1. 2021
- 12Informačná činnosťod 15. 1. 2021
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 15. 1. 2021
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 1. 2021
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 1. 2021
- 16Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 1. 2021
- 17Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 15. 1. 2021
- 18Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 15. 1. 2021
- 19Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 15. 1. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53541405
- RÚZ ID
- 1959620
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 1. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat248 711 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna