MANEVI SK s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -8.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (265 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 2. 2021
- Sídlo
- Galantská cesta 397/10, 92901, Dunajská Streda
- EBITDA marža-187,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-3,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,6 %
- Zadlženosť7 %
- Kapitálová primeranosť93,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -194.86netIncome: -516 674revenue: 265 157prevNetIncome: -88 465
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 93.20equity: 14 327 042assets: 15 372 123
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 6.80equity: 14 327 042assets: 15 372 123
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 113.18revenueYoY: -8.24validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -186.97netMargin: -194.86ebitda: -495 768revenue: 265 157
Altman Z''-Score15.64Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.40 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 14.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -3.36 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -3.36 % vs. predchádzajúce -0.57 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 6.80 % vs. predchádzajúce 4.95 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.02× vs. predchádzajúce 0.02×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -194.86 % vs. predchádzajúca -30.61 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.20 % vs. predchádzajúca 95.05 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 8 % na 265 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -194.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 265 tis. € | 289 tis. € | −8,2 % |
| EBITDA | -496 tis. € | -69 tis. € | −613,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -446 tis. € | -63 tis. € | −613,6 % |
| Čistý zisk | -517 tis. € | -88 tis. € | −484,0 % |
| Aktíva | 15,4 mil. € | 15,6 mil. € | −1,6 % |
| Vlastné imanie | 14,3 mil. € | 14,8 mil. € | −3,5 % |
- 5. 2. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie93.2%
- Cudzie zdroje6.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 265 tis. € | 15,4 mil. € | 14,3 mil. € | -496 tis. € | -517 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 289 tis. € | 15,6 mil. € | 14,8 mil. € | -69 tis. € | -88 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 259 tis. € | 15,7 mil. € | 14,9 mil. € | -495 tis. € | -516 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 130 tis. € | 13,9 mil. € | 13,5 mil. € | -508 tis. € | -543 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 13 tis. € | 11,0 mil. € | 10,9 mil. € | -211 tis. € | -229 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 2. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 2. 2021
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 5. 2. 2021
- 3prenájom hnuteľných vecíod 5. 2. 2021
- 4finančný lízingod 5. 2. 2021
- 5poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 5. 2. 2021
- 6sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 5. 2. 2021
- 7reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 2. 2021
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 2. 2021
- 9administratívne službyod 5. 2. 2021
- 10počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 2. 2021
- 11uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 2. 2021
- 12čistiace a upratovacie službyod 5. 2. 2021
- 13prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 2. 2021
- 14faktoring a forfaitingod 5. 2. 2021
- 15poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 5. 2. 2021
- 16správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 5. 2. 2021
- 17inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 5. 2. 2021
- 18informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 5. 2. 2021
- 19prenájom nehnuteľností, bytových a nebytových priestorov bez poskytovania iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 2. 2021
- 20prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 2. 2021
- 21ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 5. 2. 2021
- 22ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 5. 2. 2021
- 23prevádzkovanie výdajne stravyod 5. 2. 2021
- 24poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 5. 2. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53548035
- RÚZ ID
- 1965842
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 2. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat288 976 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 3. 2021Registrácia platcu DPHSK2121411435