REISSWOLF s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 11 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (237 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 1. 2021
- Sídlo
- Račianska 24i, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža-57,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-95,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť445 %
- Kapitálová primeranosť-344,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -59.07netIncome: -139 934revenue: 236 883prevNetIncome: -120 561
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -344.92equity: -505 402assets: 146 527
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 444.92equity: -505 402assets: 146 527
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 51.15revenueYoY: -11.30validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -57.95netMargin: -59.07ebitda: -137 270revenue: 236 883
Altman Z''-Score-24.31Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -6.79 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -11.36 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -5.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.81 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -95.50 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -95.50 % vs. predchádzajúce -69.17 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 444.92 % vs. predchádzajúce 309.68 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.62× vs. predchádzajúce 1.53×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -59.07 % vs. predchádzajúca -45.15 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -344.92 % vs. predchádzajúca -209.68 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 11 % na 237 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -59.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 237 tis. € | 267 tis. € | −11,3 % |
| EBITDA | -137 tis. € | -114 tis. € | −19,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -124 tis. € | -103 tis. € | −19,9 % |
| Čistý zisk | -140 tis. € | -121 tis. € | −16,1 % |
| Aktíva | 147 tis. € | 174 tis. € | −15,9 % |
| Vlastné imanie | -505 tis. € | -365 tis. € | −38,3 % |
- 26. 1. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 652 tis. €
- Aktíva spolu
- 147 tis. €
- Vlastné imanie
- −505 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 237 tis. € | 147 tis. € | -505 tis. € | -137 tis. € | -140 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 267 tis. € | 174 tis. € | -365 tis. € | -114 tis. € | -121 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 178 tis. € | 121 tis. € | -245 tis. € | -162 tis. € | -163 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 69 tis. € | 100 tis. € | -82 tis. € | -86 tis. € | -87 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 1. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena26. 1. 2021 → 11. 5. 2021
NOIR s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečným odpadomod 19. 12. 2023
- 2podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 12. 5. 2021
- 3vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 5. 2021
- 4správa registratúryod 12. 5. 2021
- 5služby súvisiace s databázami, on-line publikovanie, poskytovanie dát v určitom slede alebo postupnosti vyhľadávaním alebo sprístupnením on-line dostupné každému alebo pre obmedzený počet užívateľov, publikovanie zoznamov a adresárov on-lineod 26. 1. 2021
- 6spracovanie údajov (spracovanie údajov dodaných zákazníkom, vypracovanie tabuliek, výpočtov a pod. bez navrhovania špecifického programu)od 26. 1. 2021
- 7informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 26. 1. 2021
- 8administratívne službyod 26. 1. 2021
- 9činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 1. 2021
- 10správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 26. 1. 2021
- 11vedenie účtovníctvaod 26. 1. 2021
- 12prenájom hnuteľných vecíod 26. 1. 2021
- 13nákladná cestná doprava vykonávaná vozidla s celkovou hmotmosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 1. 2021
- 14skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 26. 1. 2021
- 15kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 1. 2021
- 16sťahovacie službyod 26. 1. 2021
- 17kuriérske službyod 26. 1. 2021
- 18údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 26. 1. 2021
- 19informatívne posudzovanie originality vozidielod 26. 1. 2021
- 20montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 26. 1. 2021
- 21poskytovanie organizačno-technických a informačných služieb v dopraveod 26. 1. 2021
- 22marketingové poradenstvood 26. 1. 2021
- 23prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 1. 2021
- 24prenájom nehnuteľností bez poskytovania iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 1. 2021
- 25baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 26. 1. 2021
- 26sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 26. 1. 2021
- 27reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 1. 2021
- 28počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 1. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53550790
- RÚZ ID
- 1966964
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 1. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat267 050 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 5. 2021Registrácia platcu DPHSK2121402855
- 26. 1. 2021Zmena obchodného mena→ NOIR s. r. o.